Notebookcheck Logo

Problem z kontrolerem USB 3.0 w chipsetach Lynx Point a laptopy z Intel Haswell

Problem z kontrolerem USB 3.0 w chipsetach przeznaczonych do współpracy z procesorami Intel Haswell może spowodować ograniczoną dostępność laptopów z tymi CPU przez jakiś czas po ich premierze w połowie br.

Problem ten jest natury sprzętowej, toteż wymusza modyfikację układów logiki, z którymi kontroler ten jest zintegrowany. Intel od pewnego czasu produkuje te układy i będzie je oferował klientom mimo wykrycia w nich wady. Oznacza to, że niektórzy producenci laptopów mogą nie zdecydować się na wprowadzenie do sprzedaży modeli opartych na obciążonej defektem platformie sprzętowej i będą czekać do wprowadzenia przez Intela w pełni sprawnej wersji chipsetu.

Problem polega na tym, że po przejściu komputera w stan uśpienia S3 odłączane są urządzenia podpięte do USB 3.0. Po wybudzeniu nie będą działać, więc trzeba je podłączyć ponownie. Ponownego uruchomienia mogą też wymagać niektóre aplikacje.

Ostatnio z podobną wpadką Intela mieliśmy do czynienia dwie generacje chipsetów wstecz, kiedy to wypuszczone zostały układy logiki Cougar Point (pod procesory Sandy Bridge) z wadliwym kontrolerem SATA II (więcej na ten temat można przeczytać na naszym forum w wątku "Wadliwy chipset pod Sandy Bridge").

Źródło: Notebookcheck.com

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2013 03 > Problem z kontrolerem USB 3.0 w chipsetach Lynx Point a laptopy z Intel Haswell
Tomasz Cyba, 2013-03-15 (Update: 2013-03-15)