Notebookcheck Logo

Prezes Intel Foundry Services Randhir Thakur składa rezygnację

Randhir Thakur (Image Source: EconomicTimes)
Randhir Thakur (Image Source: EconomicTimes)
Podczas swojej kadencji Thakurowi udało się przejąć Tower Semiconductor, a także podpisać umowę z MediaTek i Departamentem Obrony USA jako znaczącymi klientami Intel Foundry Services. Z rezygnacją Thakura wiąże się rzekomo nieporozumienie z dyrektorem generalnym Patem Gelsingerem dotyczące przyszłej roli Tower Semiconductor.
Business Intel

Kiedy Pat Gelsinger objął stanowisko dyrektora generalnego na początku 2021 roku, jego wizja, która pozwoliłaby Intelowi wrócić na właściwe tory i zapewnić najwyższą wydajność tranzystorów wraz z konkurencyjną wydajnością energetyczną do 2025 roku, obejmowała również plan znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych i otwarcia biznesu odlewniczego dla firm fabless poprzez inicjatywę IFS IDM 2.0. Podczas gdy Alder Lake oraz Raptor Lake Mogą być dowodem na to, że Gelsinger kieruje firmą we właściwym kierunku, to jednak Intel Foundry Services mógł trafić na blokadę, zwłaszcza teraz, gdy z funkcji prezesa IFS / starszego wiceprezesa Intela zrezygnował Randhir Thakur.

Jak donosi The Register i natychmiast potwierdził Intel, Thakur ustąpił ze stanowiska, aby "realizować inne możliwości." Jednak w e-mailu wysłanym do pracowników Intela, CEO Pat Gelsinger sprecyzował, że Thakur nadal będzie nadzorował działalność IFS do I kwartału 2023 roku. Gelsinger pochwalił Thakura za jego pracę założycielską w IFS, w tym przejęcie izraelskiego producenta układów scalonych na zlecenie Tower Semiconductor za 5,4 mld USD, a także umowy z MediaTek i Departamentem Obrony USA. Pomimo takich osiągnięć, biznes produkcji kontraktowej IFS przyniósł jedynie 171 mln USD przychodów w III kwartale 2022 roku, czyli mniej więcej 1,1% wyników sprzedaży Intela odnotowanych w ostatnim kwartale.

Analityk Patrick Moorhead uważa, że przywództwo IFS może zostać przekazane dyrektorowi generalnemu Tower Semiconductor mniej więcej w tym samym czasie, kiedy spodziewana jest finalizacja transakcji przejęcia, czyli na początku 2023 roku. Źródła branżowe cytowane przez news.mynavi.jp sugerują, że rezygnacja Thakura mogła nastąpić w wyniku "bezkompromisowej różnicy zdań" z Gelsingerem w kwestii przyszłej roli Tower Semiconductor w planie IDM 2.0. Te same źródła obawiają się, że rezygnacja może cofnąć wstępne plany IFS.

 

Kup procesor desktopowy Intel Core i7-12700K na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Prezes Intel Foundry Services Randhir Thakur składa rezygnację
Bogdan Solca, 2022-11-23 (Update: 2022-11-23)