Microsoft właśnie zaktualizował swoją serię Surface Laptop i Surface Pro o procesory Intel Panther Lake. Dostępne jako Surface Laptop 8 i Surface Pro 12zostały przypisane do kategorii "dla firm" Microsoftu. Konsumenci mogą jednak nadal swobodnie kupować urządzenia "dla firm".
Microsoft nie skończył również z zapowiedziami nowych Surface Laptop lub Surface Pro w tym roku. Zamiast tego po cichu potwierdził, że nowe modele oparte na Snapdragonie są na horyzoncie. Ukryte na końcu komunikatu prasowego, firma potwierdza, że modele te będą opierać się na krzemie Qualcomm Snapdragon X2, aby odróżnić je od istniejących Surface Laptop 7 i Surface Pro 11 (obecnie 1099 USD na Amazon).
Niestety, firma nie potwierdziła, kiedy te laptopy i urządzenia 2 w 1 oparte na Snapdragonie X2 będą dostępne. Na razie zobowiązała się jedynie do dostarczenia ich "jeszcze w tym roku". Według doniesień, ta rozłożona w czasie premiera jest częściowo spowodowana ograniczonymi dostawami Snapdragona X2, a Windows Central dodaje że "Microsoft nie jest jeszcze gotowy do wysyłki modeli konsumenckich".
Wcześniej mówiło się, że te modele konsumenckie zostaną wprowadzone na rynek między lipcem a wrześniem 2026 roku. Ponadto oczekuje się, że Microsoft rozróżni biznesowe i konsumenckie wersje Surface Laptop 8 z opcjonalnym wyświetlaczem OLED na korzyść tego drugiego. Surface Laptop 8 klasy konsumenckiej może być jednak dostępny tylko jako 13,8-calowy laptop.












