Notebookcheck Logo

Poprawka dla procesorów Intel Skylake

Intel zidentyfikował problem z procesorami Intel Skylake, który może doprowadzić do zatrzymania pracy komputera.

Sprawa nie dotyczy normalnego użytkowania a wielogodzinnego obciążenia oprogramowaniem typu Prime95. Procesor w końcu odmawia współpracy i komputer wymaga ponownego uruchomienia.

Intel potwierdził, że taki problem faktycznie występuje i już udało się go zidentyfikować. Poprawka będzie możliwa za pośrednictwem aktualizacji BIOS-u. W tym miejscu należy podkreślić, że to normalna procedura stosowana cyklicznie przy innych poprawkach, które mogą mieć podobny ciężar gatunkowy, a o których świat się nie dowiedział. Jednym słowem, Intel usprawnia tak działanie swoich procesorów.

Rozwiązanie problemu zostaje dogadane z wytwórcami laptopów OEM a na koniec użytkownik końcowy laptopa ma możliwość pobrania nowego BIOS-u ze strony producenta laptopa. O ile to dla kogoś istotna sprawa, to tam należy szukać odpowiedzi na to niedopatrzenie ze strony Intela.

Jak sprawdzić czy problem ten doskwiera konkretnemu procesorowi? Należy pobrać i uruchomić Prime95. Następnie wybrać z menu "Advanced | Test" i wpisać "14942209" w polu "Exponent to test". O ile procesor jest wrażliwy na opisaną tu wadę, przy wykonaniu tego zadania w końcu się zawiesi.

Źródła: Intel, TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 01 > Poprawka dla procesorów Intel Skylake
Sylwester Cyba, 2016-01-14 (Update: 2016-01-14)