Notebookcheck Logo

Plotka: Apple iPad Pro z najjaśniejszym wyświetlaczem LTPO OLED ze wszystkich tabletów wchodzi do produkcji

IPad Pro nowej generacji Apple ma otrzymać zupełnie nowy panel OLED. (Zdjęcie: Apple)
IPad Pro nowej generacji Apple ma otrzymać zupełnie nowy panel OLED. (Zdjęcie: Apple)
IPad Pro nowej generacji Apple po raz pierwszy w historii iPada będzie wyposażony w wyświetlacz OLED, który ma zdecydowanie przewyższać wszystkie panele OLED na rynku tabletów, ponieważ jest to pierwszy na świecie "ułożony" panel LTPO OLED, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć znacznie wyższe poziomy jasności.
Apple iPad Pro Leaks / Rumors

Plotki od lat krążą plotki, że Apple zmieni wyświetlacze LCD na OLED w iPadzie, a premiera jest teraz powoli, ale pewnie coraz bliżej. Po tym, jak redaktor Bloomberg Mark Gurman stwierdził że Apple planuje wielką premierę następcy iPada Pro w marcu 2024 roku, The Elec donosi teraz, że LG Display już rozpoczyna produkcję panelu dla 13-calowego iPada Pro, podczas gdy Samsung Display ma rozpocząć masową produkcję 11-calowego panelu w tym tygodniu.

Dostawy nowego iPada Pro mają rozpocząć się w kwietniu, zgodnie z wcześniejszymi plotkami o ogłoszeniu w marcu. Łącznie, Apple ma sprzedać około 8 milionów iPadów Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 roku. Według analityka wyświetlaczy Ross Young, panel OLED iPada Pro nowej generacji przewyższy wszystkie inne tablety OLED na rynku pod kilkoma względami, ponieważ będzie to pierwszy tablet z panelem OLED LTPO, dzięki czemu częstotliwość odświeżania może być stale regulowana w celu zmniejszenia zużycia energii i umożliwienia zawsze włączonego wyświetlacza w pewnych okolicznościach.

Co więcej, iPad Pro będzie pierwszym komercyjnie dostępnym produktem z "ułożonym" panelem OLED, tj. dwie warstwy samoświecącego materiału są precyzyjnie wyrównane i ułożone jedna na drugiej. Teoretycznie podwaja to szczytową jasność, jednocześnie osiągając znacznie dłuższą żywotność przy tej samej jasności, ponieważ każdy piksel świeci tylko o połowę jaśniej. Ross Young twierdzi również, że dzięki tym panelom iPad Pro będzie najcieńszym i najlżejszym tabletem OLED do tej pory.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > Plotka: Apple iPad Pro z najjaśniejszym wyświetlaczem LTPO OLED ze wszystkich tabletów wchodzi do produkcji
Hannes Brecher, 2024-01-17 (Update: 2024-01-17)