Notebookcheck

CES 2012 | Plextor PlexEasy

Teaser
Zapowiedziano kolejną nagrywarkę CD/DVD, która nie potrzebuje pośrednictwa komputera do wykonania kopii danych.
Sylwester Cyba,

Co może przynieść dynamiczny rozwój rynku tabletów i smartfonów? Jak się okazuje, rewolucję w dziale napędów optycznych i ich usamodzielnienie od komputera. Plextor PlexEasy jest kolejnym po Samsung Optical Smart Hub produktem, który zapełnia świeżo powstałą niszę.

Na pierwszy rzut oka jest to zwykła zewnętrzna wypalarka CD/DVD 8x podłączana przez gniazdo USB. I tak faktycznie jest, kiedy podłączy się to urządzenie do PC. Bliższe oględziny ujawniają wbudowany czytnik kart SD/MMC. A lektura instrukcji obsługi przynosi wiedzę o możliwość wypalania płytek bez pośrednictwa komputera (bezpośrednio ze smartfonu, tabletu, odtwarzacza MP3, dysku zewnętrznego, pendrive'a, aparatu cyfrowego i wszystkiego innego, co jest wykrywane jako nośnik pamięci) oraz przy użyciu PTP (Picture Transfer Protocol).

Procedura jest mało skomplikowana. Należy podłączyć nośnik danych przez USB, włożyć płytkę do napędu optycznego i na koniec wcisnąć przycisk, który rozpocznie proces wypalenia wiernej kopii. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji wyświetlacz pomocny przy wykonywaniu np. operacji duplikowania.

Alternatywnie można wyciągnąć kartę SD np. z lustrzanki i przełożyć ją do nagrywarki. Odpada wtedy problem podróżowania wraz z kablem do transferu danych. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że Plextor FlexEasy jest zasilany przez USB i czerpie energię z urządzenia, do którego zostanie podłączony.

Źródło: engadget

Aktualne ceny nagrywarki Plextor PX-650US

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2012 01 > Plextor PlexEasy
Sylwester Cyba, 2012-01-12 (Update: 2016-08- 7)