Notebookcheck Logo

Pierwszy smartfon HMD Global z aparatem 108 MP OIS w oficjalnym przecieku

Podobno HMD Global wprowadzi swój pierwszy smartfon inny niż Nokia w pierwszej połowie 2024 roku. (Źródło zdjęcia: Nokia via Suomimobility)
Podobno HMD Global wprowadzi swój pierwszy smartfon inny niż Nokia w pierwszej połowie 2024 roku. (Źródło zdjęcia: Nokia via Suomimobility)
Wygląda na to, że HMD Global przygotowuje się do wydania swojego pierwszego smartfona z brandingiem "HMD". Prawdopodobnie pojawi się przed latem, nienazwane urządzenie zostało teraz zauważone na oficjalnej stronie Nokii, na której można zobaczyć kluczowe specyfikacje aparatu.
Android Smartphone Leaks / Rumors

Wcześniej w tym miesiącu, 91mobiles ujawnił pierwsze spojrzenie na pierwszy smartfon HMD Global bez marki Nokia, o nazwie kodowej N159V. Podsumowując, HMD Global wypuszcza smartfony Nokia na podstawie umowy licencyjnej od 2016 roku, ostatnio z Nokia G42 (obecnie 350 USD na Amazon). Jednak HMD Global potwierdziło we wrześniu 2023 roku że choć zamierza nadal oferować smartfony Nokia, wkrótce będą one sprzedawane obok tych noszących jej nazwę.

Teraz, SuomiMobiili zauważył zdjęcie niewydanego smartfona na stronie internetowej Nokii z brandingiem "HMD". Chociaż pokazano tylko część jego tylnego panelu, to, co można zobaczyć, pasuje do wcześniejszego przecieku 91mobiles. Tak więc, nienazwane urządzenie ma dwie kamery skierowane do tyłu, podobnie jak zeszłoroczna Nokia C32. Dodatkowo, ten sam obraz zawiera napis "108 MP OIS", prawdopodobnie oznaczający 108 MP i optycznie stabilizowany aparat główny.

Niestety, inne szczegóły pozostają na razie nieznane, w tym data premiery. Evan Blass twierdzi, że że w przygotowaniu może być co najmniej sześć smartfonów pod marką HMD, choć wspomina się o nazwach kodowych Pulse, Pulse Plus, Pulse Pro, Legend, Legend Plus i Legend Pro. Obecnie uważa się, że wszystkie są raczej opcjami klasy podstawowej lub średniej, a nie powrotem do flagowych dni Nokia 9 PureView.

(Źródło zdjęcia: 91mobiles)
(Źródło zdjęcia: 91mobiles)
(Źródło zdjęcia: Nokia via Suomimobility)
(Źródło zdjęcia: Nokia via Suomimobility)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Pierwszy smartfon HMD Global z aparatem 108 MP OIS w oficjalnym przecieku
Alex Alderson, 2024-02- 1 (Update: 2024-02- 1)