Notebookcheck

Pierre 8062 - plecak w teście

Niewielki plecak Pierre 8062 to sympatyczny kompan do poruszania się w miejskiej dżungli. Ze względu na swoją zaskakująco dużą pojemność nadaje się także na wypady za miasto.

Pierre 8062

Wzornictwo

Model Pierre 8062 nie różni się na zewnątrz niczym od zwykłego plecaka, który nosimy na co dzień do szkoły lub kupujemy w tym celu dziecku. Faktycznie bowiem jest to ekwipunek uniwersalny, a predestynowany do transportu laptopa tylko dlatego, że w jedną z kieszeni, którą znajdziemy w środku, można wpasować właśnie komputer przenośny.

Przypadło nam w udziale recenzować wersję oznaczoną jako navy/black (czyli granatowo-czarny). W sprzedaży występują również odmiany o kombinacji kolorów szaro-czarny i bordowo-czarny.

Nie można powiedzieć, by stylistyka tego plecaka była wybitna. Sprzęt prezentuje się jednak całkiem nieźle, jest miły dla oka. Byłby całkiem ładny, elegancki wręcz, gdyby nie dość zgrzebne, szpetne gumowe logo, które zdobi jego przód. Jeżeli producent koniecznie chciał ozdobić wyrób swoją reklamą, powinien zdecydować się na coś mniej krzykliwego. Tak choćby skromnego, jak znaczek kryjący pod sobą otwór na przewód słuchawkowy przy zamku błyskawicznym.

Moc widocznych na pierwszy rzut oka suwaków wywołuje wrażenie, iż plecak oferuje wiele przestrzeni bagażowej oraz mnóstwo kombinacji rozłożenia poszczególnych przedmiotów.

Plecak 8062 wykonany jest z poliestru. Jak wiadomo, nie jest to materiał szczególnie odporny na uszkodzenia, ani wodoodporny.

Suwaki wykonane są z solidnego na oko metalu.

Plecak Pierre nie posiada żadnych elementów odblaskowych. Jako że przykładamy znaczną wagę do tego aspektu bezpieczeństwa użytkownika, musimy to uznać za poważną wadę.

Wykonanie

Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy w ramach testu plecaka Pierre 8062 było otworzenie zapinanej na suwak małej bocznej kieszonki na przedzie. Gorzej nie mogliśmy zacząć... Okazało się bowiem, że wykonana jest ona tak partacko, że po fastrygowaniu pozostał gąszcz wolnych nitek, uniemożliwiających poprawne otwarcie kieszonki (ta sztuka nie powiodła nam się do samego końca procedury testowej). Fatalna skaza, rzutująca na nasz ogląd tego plecaka. Jeżeli zależy Państwu na pewności otrzymania produktu wysokiej jakości (bo przecież może to być przypadek jednostkowy), zalecamy dokładne obejrzenie konkretnego egzemplarza przed zakupem lub w terminie, do upływu którego przysługuje prawo zwrotu nabytego towaru.

Poza tym jednym felerem nie mieliśmy się do czego przyczepić.

Różnie jest z gwarancją na ten produkt: część sprzedawców udziela nań pięcioletniej gwarancji, u innych możemy liczyć jedynie na roczną.

Pierre 8062

Użytkowanie

Na wygodę noszenia plecaka Pierre 8062 nie mieliśmy powodu narzekać. Tym bowiem różni się od standardowego uczniowskiego, że jego paski obite są trójrzędową, dość grubą warstwą pianki, która stanowi ochraniacz dla barków. Z tego też względu do pomyślenia jest nawet najdłuższy rajd na rowerze z zabranym na plecy laptopem. Na jednym z pasków mieści się pokrowiec na telefon komórkowy. Zabrakło nam tylko przydatnych przy większym wysiłku wentylowanych pleców, jednak trzeba zdać sobie sprawę, że to nie ta klasa sprzętu.

Jak już wzmiankowaliśmy, plecak ten oferuje znaczną ilość miejsca do załadowania. Oprócz małej kieszeni wewnętrznej, której wykonawstwo tak nas zniesmaczyło, do dyspozycji jest jeszcze jedna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny (odsuwana z trzech stron).

W pierwszej przegrodzie znajdziemy zapinaną kieszeń na discmana lub iPoda, na drugiej ściance kieszenie na dyski, dokumenty i podobne drobiazgi. Drugi przedział obejmuje obszerną kieszeń zamykaną na rzep, gdzie znajdzie schronienie laptop. Do dyspozycji jest jeszcze druga duża kieszeń zamykana na zamek błyskawiczny.

Do testu pojemnościowego posłużył laptop Packard Bell EasyNote MX65-100. Komputer ten zmieścił się w przeznaczonej nań komorze ledwo, ledwo, wszedł do niej na ścisk. Tak wybrzuszył wierzch plecaka, że trudno było go zamknąć. Ostatecznie jednak się to udało.

Kiedy dżdży

Pierre 8062

Pierre 8062 wypadł w teście wodoszczelności zaskakująco przyzwoicie. Woda bowiem, po  trwającym pięć minut, symulującym deszcz nawalny nękaniu pod prysznicem, dostała się do wszystkich przedziałów plecaka, z wyjątkiem tego przeznaczonego dla laptopa. Tam przynajmniej nie obserwowaliśmy wody zgromadzonej na dnie. Udająca laptop kartka papieru została zawilgocona jedynie z wierzchu, jako że kieszeni tej nie sposób ściśle zamknąć. Można więc śmiało powiedzieć, że komputer przetrwałby najgorszą nawet ulewę bez szwanku. O ile oczywiście rzęsisty deszcz nie lałby się z nieba dłużej niż kilka minut. 

Podsumowanie

Pierre 8062 to uniwersalny plecak, który można też śmiało wykorzystywać do transportu laptopa. Do jego zalet należy zaliczyć dużą pojemność i wielość zakamarków. Poza tym jest on wygodny w noszeniu, stąd może nam towarzyszyć w dłuższych nawet wyprawach.

Najpoważniejszą wadą, która nas zraziła, to niechlujne wykonanie małej kieszonki zewnętrznej. Niby to drobiazg, ale jest solą w oku. Nie chwali się również Pierre'owi brak elementów odblaskowych.

Plecak Pierre 8062 będzie więc dobrą propozycją dla ucznia czy studenta, który nie narzeka na nadmiar gotówki, a jednocześnie uprawia aktywny tryb życia i zdarza mu się wyprawiać na wycieczki rowerowe z laptopem.  

Pierre 8062


Uprzejmie dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie nam plecaka do testu. W porozumieniu z nim przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę. Podając przy zakupie hasło "notebookcheck", zapłacicie za niego 69 zamiast 139 PLN. Wystarczy tylko sięgnąć na odpowiednią półkę.

Please share our article, every link counts!
pod lupą: plecak Pierre 8062
pod lupą: plecak Pierre 8062
Sirius.pl - sklep internetowy
Mobile Edge V-Load
pokrowiec na telefon komórkowy, nieodłącznego towarzysza nowoczesnego człowieka
większa kieszeń zewnętrzna rozsuwana jest z trzech stron
za niepozorną, chroniącą przed wodą zaślepką kryje się otwór na przewody słuchawkowe
w wyniku wadliwego wykonania mała zewnętrzna kieszonka była wyłączona z użytku
poza tym do jakości tego sprzętu nie można się przyczepić
piankowa poduszeczka na pasku plecakowym zapewnia wygodne użytkowanie
cechą charakterystyczną tego plecaka jest wielość przegródek i kieszonek

Pro

  • dwie przegrody
  • pojemność
  • wygoda w noszeniu
  • Contra

  • karygodne wykonanie małej kieszonki zewnętrznej
  • brak elementów odblaskowych
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Pierre 8062 - plecak w teście
    Tomasz Cyba, 2006-10-16 (Update: 2013-06- 6)