Notebookcheck Logo

Pierre 5580 - teczka w teście

Pierre 5580 to reprezentant linii konserwatywnej. Jest materializacją powszechnego wyobrażenia o skórzanej teczce na laptop.

Budowa

Kolejny przedstawiciel toreb szwedzkiego producenta pragnie zaskarbić serca pragmatyków. Osób, które nie zastanawiają się długo nad wyborem, tylko szybko dokonują transakcji. Torba świetnie wpisuje się w taki właśnie scenariusz. Ani nie odstaje od przeciętnej na gruncie wzornictwa, ani nic jej nie brakuje.

Wykonana ze skóry teczka doda z pewnością szyku właścicielowi. Dobrze będzie pasować do garnituru roboczego. Przyda ona również właścicielowi powagi, jako że nie znajdziemy tu żadnych wodotrysków, którymi można szpanować. Smukły kształt, porządna rączka, zamek na kluczyk oraz nóżki w postaci ćwieków. Jest to rysopis wykształciucha wśród toreb.

Pewien niesmak budzi łączenie szycia o spodu torby. Podczas przejazdu palcem wzdłuż materiału dochodzi do kolizji i uczucia przypominającego skaleczenie. Odpowiedzialny jest za to kawałek materiału, który niefortunnie odstaje od całości i czyha na nasze dłonie.

Użytkowanie

Zgodnie z oczekiwaniami, w środku znajdziemy trzy komory. Niespodzianką będzie jasny wystrój, do pewnego stopnia nawiązujący do wyścielenia łososiowego. Przejścia od skóry do tapicerki są kunsztowne i mogą się podobać.

Skupmy się jednak na przegrodzie na akcesoria. Po bokach umieszczono suwaki, które dojeżdżają aż do dna teczki. Oznacza to wyjątkowo wygodny dostęp do umieszczonych tam kieszonek. Tym bardziej produkt ten zasługuje na uwagę i wciągnięcie na listę zakupową.

Całości dopełniają trzy płaskie kieszonki za suwakami. Te może nie chodzą najlżej, jednak biorąc pod uwagę to, że nie będą zbyt często używane, stawiany opór i wydawany hałas można zaakceptować.

Pas naramienny dopina się w sposób tradycyjny, do uchwytów umieszczonych na skraju torby. Jest nieco za krótki, co powinny mieć na względzie rośli czytelnicy. Regulacja natomiast ogranicza się do dwóch dziurek w jedną i drugą stronę. Wygląd wziął tu górę nad funkcjonalnością.

 

Podsumowanie

Pierre 5580 niewątpliwie znajdzie szerokie grono sympatyków. Łączy bowiem w sobie to co najlepsze bez nutki ekstrawagancji. Dobrze sprawdzi się w pracy, a nie tam gdzie trzeba zabłysnąć. Bolączką będą taki sobie pas naramienny oraz skromne nóżki torby.

Pierre 5580
Pierre 5580

 

Zachęcamy do dyskusji nt. powyższego testu i testowanego sprzętu na naszym forum. -> Forum

 

Dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie torby do testu. Zakupu można dokonać w tym miejscu.

Please share our article, every link counts!
Pierre 5580
pod lupą: teczka Pierre 5580

Specyfikacja

materiał skóra
gabaryty 39 x 35 x 7 cm
kolor czarny, brązowy
Sirius.pl - sklep internetowy

Pro

  • szykowność w najlepszym galanteryjnym wydaniu
  • łatwy dostęp do komór i kieszonek
  • Contra

  • ograniczona możliwość modyfikacji pasa naramiennego
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Pierre 5580 - teczka w teście
    Sylwester Cyba, 2007-03-10 (Update: 2013-06- 6)