Notebookcheck Logo

Pierre 5460 - teczka w teście

Pierre 5460 to dystyngowana skórzana teczka z dyskretnym zamkiem na dwubolcowy kluczyk.

Pierre 5460

Budowa

Pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy spoglądamy na teczkę szwedzkiego producenta, to napęczniała forma. Mamy tu bowiem owale, a nie ostre krawędzie zwykle spotykane w produkcie o tym charakterze. Na tym odmienność się nie kończy. Metalowe uchwyty do podczepiania pasa naramiennego umieszczono po zewnętrznych stronach rączki. Rozwiązanie to spotykane jest w torbach kierowanych do kobiet. Wydaje się, że lepsze byłoby jednak tradycyjne rozmieszczenie ich po bokach torby.

Miłym akcentem jest spód teczki. Twardy jak skała i uzupełniony metalowymi nóżkami, którym niestraszna niepogoda i każde podłoże.

Tył torby został po części przeznaczony pod rękaw do zautomatyzowanego transportu (np. na lotnisku), a po części na płaską kieszonkę na zamek błyskawiczny.

Od przodu natomiast mamy płynnie chodzący zamek, który daje dostęp do pozostałych przegródek. Jest ich dwie plus jedna płaska na suwak, która pomieści jedynie dokumenty. Nie ma tu niestety mowy o przedziale przygotowanym specjalnie pod laptop. Chcąc zapewnić komputerowi pełne bezpieczeństwo, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni futerał.

Użytkowanie

Torba już przy pierwszym wyrwaniu w powietrze okazuje się dość lekka. Można powiedzieć, że osiągnięto tu kompromis pomiędzy podejściem praktycznym a estetycznym. Teczka zapewnia nam bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa przy równoczesnych zachowaniu rozsądnych gabarytów i wagi.

Napuszone kształty oznaczają dużą pojemność bez wysiłku przy pakowaniu. Dostęp do zawartości torby jest wygodny i nie sprawia problemów. Tym bardziej, że tak zamek na szyfr, jak i suwaki chodzą jak należy.

W komorze od frontu pomieścimy wszelkiej maści akcesoria tj. pióro wieczne, elektroniczny gadżet i kabelki. Komora noszona bliżej ciała nadaje się w sam raz na laptop. Maszyna o przekątnej ekranu 15,4” mieście się tam w sam raz. Na dodatek nie ma tu mowy o uderzaniu laptopa o podłoże, o czym była już w mowa na początku recenzji.

Dociążoną torbę warto wziąć na ramię, w czym wydatnie pomaga załączony skórzany pasek. Zarzucona na jedno ramię przejawia tendencję do ślizgania się. O wiele lepiej zachowuje się, kiedy znajdzie się za głową – wtedy można spokojnie powiedzieć o wygodzie użytkowania.

Podsumowanie

Pierre 5460 to ciekawa propozycja na rynku toreb na laptopy. Mimo braku pianki na laptopa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Ochroni ona nasz sprzęt przed obiciami, kradzieżą oraz wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. A to wszystko w prostej i przyjemnej dla oka formie.

Pierre 5460
Pierre 5460

 

Zachęcamy do dyskusji nt. powyższego testu i testowanego sprzętu na naszym forum. -> Forum

 

Dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie torby do testu. Zakupu można dokonać w tym miejscu.

Please share our article, every link counts!
.170
Pierre 5460
pod lupą: teczka Pierre 5460

Specyfikacja

materiał skóra
gabaryty 40 x 30 x 10 cm
kolor czarny
Sirius.pl - sklep internetowy

Pro

  • utwardzony spód
  • solidne nóżki
  • zamek na kluczyk
  • Contra

  • uchwyty pasa naramiennego przy rączce
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Pierre 5460 - teczka w teście
    Tomasz Cyba, 2007-03-10 (Update: 2013-06- 6)