Notebookcheck Logo

Pierre 2321 - torba podróżna w teście

Pierze 2321 to torba podróżna, dzięki której nasz laptop towarzyszyć nam będzie w samolocie, pociągu czy na promie.

Pierre 2321

Budowa

Wysokie nóżki oraz duże kółka przesądzają o charakterze Pierze 2321. Torba jest masywna, ciężka i pomyślana o wytężonej pracy. Nie ma mowy o jej zgubieniu, można ją natomiast pomylić z inną torbą z nylonu balistycznego. Brak tu bowiem ozdobników, czy różnorodności na poziomie kolorystyki. Wyjątek stanowią srebrna klamra oraz logotyp producenta.

Rączka do chwytania dłonią budzi zaufanie. Obszyta została skórą i jest pewnie umocowana do torby. Materiał ten znajdziemy jeszcze pod suwakami oraz w spodniej części pasa naramiennego. Metalowe uchwyty do jego mocowania zostały umieszczone w sposób tradycyjny. Poza nimi nie znajdziemy już żadnego praktycznego zastosowania dla boków torby. Dzięki temu pomieści się ona we wszelkich schowkach na bagaż podręczny.

Od frontu mamy dwie niewielkie kieszonki. Każdy, kto ma za sobą całodzienną podróż, doceni takie ich umiejscowienie. Większa pomieści bilety i często wyciągane dokumenty, mniejsza natomiast - artykuły piśmiennicze. Trzecia jest skryta pod nimi i dostępna dopiero po odpięciu klamry. Ma ona dużą pojemność (aż do spodu torby), stąd z powodzeniem ukryjemy w niej niejeden skarb.

Tył sprowadza się tylko i wyłącznie do rękawa do zautomatyzowanego transportu torby. Towarzyszą mu charakterystyczne dla tej torby owalne upiększacze.

Nóżki i kółka na spodzie wykonane są z plastiku. Udało się tu trafić w odpowiedni rozmiar, jako że nie są one ani za małe, ani za duże.

Użytkowanie

Już przy pierwszym otworzeniu spotkała nas niemiła niespodzianka. Suwak zadarł znajdującą się bezpośrednio pod nim skórę. Aby uniknąć pogorszenia sprawy, trzeba go podrywać ogonkiem silnie do góry. Tym sposobem wychodzi na jaw jedna z większych bolączek tej torby – ciężko chodzące i kłopotliwe suwaki.

W pewnych sytuacjach może się również objawić tendencja do wywrotek. Rozwiązanie dwie nóżki plus dwa kółka zapewnia stabilność w jednym miejscu, powoduje jednak, że torba ląduje na podłodze plackiem. Na domiar złego plastiki zostawiają ślady na podłodze. Trzeba więc pamiętać, żeby w biurze i domu podrywać ją w powietrze. Biorąc pod uwagę jej ciężar oraz gabaryty, może się to stać przyczynkiem do niemałego kłopotu.

Kolejnym rozwiązaniem, gdzie producent poszedł na kompromis, jest kieszeń kryjąca wysuwany uchwyt do ciągnięcia torby. Wychodzi on bez najmniejszych problemów i łatwo się go reguluje. Szkoda tylko, że sama kieszeń nie może być użyta do wypchania jej naszymi niezbędnikami.

Ten dyskomfort nadrabiany jest przez komorę główną. Pomieści ona nie tylko naszego laptopa, ale również szereg akcesoriów, a nawet koszulę na zmianę po dotarciu na miejsce. Chwali się, że wydzielono tu przedział dla laptopa z ochraniaczem na rzep. Jest jeszcze drugi taki przedział, który pomieścić może choćby segregator. Dodajmy, że nie jest to byle rzep, a kawałek materiału o długości 10 cm. Dalej gąszcz kieszonek, siateczek oraz metalowy chwytak na klucze. Po odpięciu metalowych klipsów naszym oczom ukazuje się trzecia komora z gumkami zapinanymi krzyżowo. Możemy tam umieścić cokolwiek o płaskim kształcie, co ma być następnie unieruchomione.

Podsumowanie

Torba Pierze 2321, dzięki kółeczkom oraz pałąkowi do ciągnięcia, jest niezastąpionym towarzyszem dalekiej podróży. Jednak jej duży ciężar oraz tendencja do wywrotek ograniczają jej przydatność do użytkowania na co dzień.

Pierre 2321
Pierre 2321

 

Zachęcamy do dyskusji nt. powyższego testu i testowanego sprzętu na naszym forum. -> Forum

 

Dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie torby do testu. Zakupu można dokonać w tym miejscu.

Please share our article, every link counts!
Pierre 2321
pod lupą: torba Pierre 2321

Specyfikacja

materiał nylon balistyczny
gabaryty 43 x 33 x 15 cm
kolor czarny
Sirius.pl - sklep internetowy

Pro

 • zwarta sylwetka, ułatwiająca zabranie jej jako bagaż podręczny (laptop nie może przecież przejść przez luk czy wykrywacz metali)
 • przedział dla komputera z ochraniaczem na rzep
 • wzmocnione ściany boczne ("skrzynka")
 • wysuwany teleskopowy pałąk do ciągnięcia
 • Contra

 • suwak kancerujący skórę podszewki
 • tendencja do wywrotek
 • kółeczka zostawiają ślady
 • > laptopy testy i recenzje notebooki > Pierre 2321 - torba podróżna w teście
  Sylwester Cyba, 2007-03-11 (Update: 2013-06- 6)