Notebookcheck Logo

Pierre 1140 - torba w teście

W nasze ręce trafiła torba na projektor, gdzie pomieści się także niezbędny laptop. Pierre 1140 już przy pierwszym kontakcie daje poznać o swej niemałej wadze i gabarytach. Zawartości chroni natomiast zamek na szyfr znany z biznesowych teczek.

Budowa

Burgundowe nosidło rzuca się w oczy i niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Między innymi dlatego, że zapakowana do pełna torba mocno ciąży jej właścicielowi. Całość wykonana jest ze skóry (imitacja), która jest surowa w dotyku.

Szczyt wieńczą solidna rączka oraz dwa sprężynujące zamki na 6-cyfrowy szyfr. Tak z boku, jak i od frontu znajdziemy po jednej kieszeni. Można w nich schować treść prezentacji oraz myszkę wraz z laserowym wskaźnikiem. Na spodzie mamy cztery średniej wielkości nóżki wykonane z tego samego metalu co rączka i zamki.

W środku znajduje się jedna duża komora rozdzielona luźnymi przedziałkami z materiału. Rozwiązanie to pozwala na elastyczne gospodarowanie przestrzenią i zrezygnowanie z jednego lub obu rozdzielaczy. Ścielenie to też istna surowizna, która od wykwintnego materiału bardziej przypomina tekturę.

Producent nie oszczędzał na materiale. Na spodzie klapy zamykającej znajdziemy niewielką kieszonkę, która ukryje choćby wizytówki. Wewnętrzne boki przyodziane zostały natomiast w kawałki skóry chroniące przed dostępem z zewnątrz.

Ścianki zewnętrzne torby są sztywne i nie uginają się pod naciskiem. Uderzając w nie palcem, słyszymy dźwięk podobny do tego uzyskiwanego w kontakcie z drewnem instrumentu muzycznego.

Użytkowanie

Pewnym wyzwaniem jest otworzenie teczki. Potrzeba tu wiele cierpliwości i nie mniej czasu. Trzeba mianowicie wpisać poprawny szyfr, odstrzelić zamki, doprowadzić rączkę do pionu i odsunąć na boki nachodzące na siebie pokrywy zamykające. Odwrotny proces przebiega już szybciej, uwieńczony jest jednak odskakującymi zamkami. Do ich zamknięcia trzeba użyć znacznej siły i walka z nimi może być denerwująca.

Teczce tej przypisać należy dużą stabilność. Raz postawiona nie daje się w zasadzie sprowadzić do parteru. Cecha ta będzie mile widziana przez jej użytkowników.

Suwak kieszeni bocznej pracuje bez oporów. Dostęp do wydzielonej powierzchni jest wystarczający, a to za sprawą oddzielenia jej od zarysu samej teczki. Niestety, nie jest ona zbyt pojemna i część niezbędnych akcesoriów trzeba chować do środka teczki.

Podsumowanie

Pierre 1140 to propozycja dla wszystkich tych, których praca zasadza się na prowadzeniu prezentacji przy użyciu projektora. Dobrze spełnia swą rolę, choć nie jest polecana dla osób bez właściwej krzepy. Jej największa zaleta w postaci zamków na szyfr może się okazać największą wadą, kiedy to na mrozie stracimy do nich cierpliwość.

Pierre 1140
Pierre 1140

 

Zachęcamy do dyskusji nt. powyższego testu i testowanego sprzętu na naszym forum. -> Forum

 

Dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie torby do testu. Zakupu można dokonać w tym miejscu.

Please share our article, every link counts!
.170
Tucano Alba
pod lupą: torba Tucano Alba

Specyfikacja

materiał skóra
gabaryty 46,0 x 34,5 x 20,0 cm
kolor burgund
Sirius.pl - sklep internetowy

Pro

  • zamki na szyfr
  • stabilność
  • Contra

  • nastręczające trudności otwieranie zamków
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Pierre 1140 - torba w teście
    Sylwester Cyba, 2007-03-10 (Update: 2013-06- 6)