Notebookcheck Logo

OnePlus 9RT OxygenOS 13 Open Beta 1 został wydany

9RT. (Źródło: OnePlus)
9RT. (Źródło: OnePlus)
OnePlus ogłosił, że jego flagowy-alternatywny smartfon z 2021 roku można już zaktualizować do OxygenOS 13 opartego na Android 13 - no, w każdym razie technicznie. Ta wstępna aktualizacja jest publiczną Open Beta, co może wiązać się z ryzykiem większej ilości błędów i koniecznością przejścia w zupełnie inny "kanał" dla aktualizacji OTA. Then again, właściciele urządzenia z Indii mogą w ten sposób cieszyć się najnowszym UI dla swoich 9RT.
5G Android OnePlus Smartphone Software

OnePlus ogłosił nową otwartą betę (OB) dla swoich klientów, którzy chcą zobaczyć, jak działają najnowsze wersje systemu operacyjnego OxygenOS (OOS) skórki dla Android, która działa na ich smartfonach. Ten jest dla 9RT, bardziej przystępnego wariantu flagowego 9 serii który pojawił się w Indiach dopiero w Styczeń 2022 r.

Nowy program OB pozwala na Snapdragon 888-napędzany smartfon, aby uaktualnić z jego obecnego OOS 12-opartej na wersji oprogramowania (najpóźniej C.07, która jest wymagana do tego przedsięwzięcia) do OOS 13, a tym samym najnowszego OnePlus Aquamorphic Design UI, bezpieczeństwo/produktywność funkcje oraz zawsze włączony wyświetlacz opcje.

Następnie ponownie, przejście do OB "ramię" rozwoju jest nieco mniej proste niż przeciętny OTA proces

To wymaga aby użytkownik pobrał plik .zip zawierający aktualizację i zapisuje go na swoim 9RT, następnie przechodzi do 'Up to date' w Ustawieniach > O urządzeniu, naciska grafikę znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu, wybiera powstałą w ten sposób opcję 'Local install', następnie wspomniany plik, wybiera 'Extract', następnie 'Upgrade', po czym czeka aż na wyświetlaczu pojawi się napis 'System upgrade completed to 100%' - zasadniczo jest to usankcjonowana przez OEM forma side-loadingu.

Te instrukcje dotyczą jednostek typu 9RT sprzedawanych tylko w Indiach. Te w Chinach, w międzyczasie, mają przeszły do odpowiedniej wersji ColorOS 3 dni temu (12 października 2022 roku).

Dlatego też, podczas gdy ta nowa aleja do OOS 13 może być dostępna tylko na jednym rynku, to i tak jest to potencjalnie zachęcający krok w dobrym kierunku, jeśli chodzi o utrzymanie około rocznego OnePlus 9 seria up to date przez resztę swojego cyklu życia.

Kup 9RT (odnowiony) na Amazon.in

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > OnePlus 9RT OxygenOS 13 Open Beta 1 został wydany
Deirdre O'Donnell, 2022-10-15 (Update: 2022-10-15)