OnePlus współpracuje z Hasselblad dla swoich aparatów od czasu OnePlus 9, ale wygląda na to, że następny flagowiec pójdzie inną drogą. Niedawny wyciek zasugerował nowy branding aparatu, co sugeruje, że OnePlus kończy współpracę z Hasselblad. Szczegóły są niejasne, ale OnePlus 15 może być wyposażony w nową konfigurację aparatu, która wykorzystuje "niezależny" system obrazowania.
Wyciek pochodzi od znanego chińskiego leakera Digital Chat Station na Weibo. Udostępnia on niektóre specyfikacje SoC i wyświetlacza, a także wskazuje na nowy system obrazowania, który prawdopodobnie został opracowany we własnym zakresie. Informacje pochodzą z tłumaczenia maszynowego oryginalnego postu, więc mogą zawierać pewne nieścisłości. Biorąc to pod uwagę, Digital Chat Station wspomina o "pierwszej niezależnej marce obrazowania", którą może być nowy system Lumo.
Oppo wprowadziło nowy system obrazowania Lumo wraz z Find X8s i Find X8 Ultra i Find X8 Ultra. Jest on reklamowany jako "najbardziej zaawansowany mobilny system obrazowania do portretów, zbudowany z precyzyjnie zaprojektowanej optyki i najnowocześniejszego obrazowania obliczeniowego" Ponieważ Oppo i OnePlus dzielą wiele sprzętu, może to być to, o czym mówi przeciek dla OnePlus 15.
Wyciek podzielił się również tym, że tym razem OnePlus nie użyje okrągłej wyspy aparatu, ale podobno będzie wyposażony w potrójną konfigurację aparatu, która obejmuje czujnik 50 MP i obiektyw peryskopowy. Zarówno OnePlus 13(kup naAmazon), jak i OnePlus 13R(kup na Amazon) mają okrągłe wyspy kamer, ale OnePlus 13T ma bardziej prostokątną wyspę z zaokrąglonymi narożnikami.
Należy również zauważyć, że firma nie udostępniła żadnych informacji, więc może to nie być prawdą. Niezależnie od tego, OnePlus ogłosił trzyletnie partnerstwo z Hasselblad w marcu 2021 roku i do listopada 2024 roku wprowadził na rynek pięć flagowych telefonów (od OnePlus 9 do OnePlus 13) z marką Hasselblad w systemie kamer.