Notebookcheck Logo

Okulary TCL Nxtwear S Plus AR wyposażone są w wyświetlacze OLED 120 Hz i przystępną cenę

TCL wprowadza Nxtwear S Plus w tej samej cenie, co zwykły Nxtwear S (źródło zdjęcia: TCL)
TCL wprowadza Nxtwear S Plus w tej samej cenie, co zwykły Nxtwear S (źródło zdjęcia: TCL)
Firma TCL wprowadziła na rynek nową parę okularów AR o nazwie Nxtwear S Plus. Są to następcy Nxtwear S i podobnie jak poprzednicy, okulary te należy podłączyć do kompatybilnego urządzenia. Oznacza to, że nie są to samodzielne urządzenia, takie jak Apple Vision Pro lub zestawy słuchawkowe Meta Quest. Nowe okulary TCL są jednak bardziej przystępne cenowo, a ich cena wynosi 399 USD lub 399 GBP.
Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR) Wearable Launch

TCL Nxtwear S Plus to najnowsza para okularów AR firmy, przynosząca wiele ulepszeń w stosunku do poprzedników. Nie są one jednak bezpośrednim konkurentem dla Apple Vision Pro lub Meta Quest 3(dostępnych na Amazon) zestawów słuchawkowych rzeczywistości mieszanej. Zamiast tego, podobnie jak poprzednicy, nowe okulary wymagają kompatybilnego podłączonego urządzenia do działania.

Aby nawiązać połączenie, można polegać na USB-C Display Port lub adapterach, które wymagają osobnego zakupu. Po podłączeniu okularów AR do telefonu lub konsoli można cieszyć się obrazami 3D w rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli. W przypadku obrazów 2D ekrany OLED oferują rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli na wyświetlaczu odpowiadającym 215-calowemu panelowi umieszczonemu w odległości sześciu metrów.

Jeśli chodzi o ulepszenia w stosunku do zwykłego TCL Nxtwear S, nowsze okulary AR S Plus mają lepszą jasność, wyższą częstotliwość odświeżania i lżejszą konstrukcję. A dokładniej, ekrany Ekrany OLED w Nxtwear S Plus mają jasność 600 nitów, o 200 nitów wyższą niż poprzednicy. Powinno to prowadzić do lepszego kontrastu i żywych kolorów.

Ponadto podwójne wyświetlacze OLED mogą osiągnąć maksymalną częstotliwość odświeżania 120 Hz, co stanowi skok o 60 Hz w porównaniu z poprzednikami. Wreszcie, nowsze okulary Nxtwear S Plus AR są o 2 gramy lżejsze. Ważą 87 gramów, co nie jest znaczącą różnicą, ale powinno sprawić, że będą nieco wygodniejsze w noszeniu.

Jeśli chodzi o cenę, nowe okulary TCL kosztują 399 USD lub 399 GBP, czyli tyle samo, co ich poprzednicy. Jednak zwykłe okulary Nxtwear S doczekały się obniżki ceny od czasu ich premiery i często korzystają z rabatów. Na przykład, są one obecnie dostępne za 269,10 USD na Amazon.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Okulary TCL Nxtwear S Plus AR wyposażone są w wyświetlacze OLED 120 Hz i przystępną cenę
Abid Ahsan Shanto, 2024-02-17 (Update: 2024-02-17)