Notebookcheck

Nvidia: sterowniki Creator Ready

W firmie Nvidia zrobiono ukłon w stronę osób profesjonalnie wykorzystujących sprzęt komputerowy, czyli wszelkiej maści twórców.

Sterowniki "Creator Ready" firmy Nvidia są odpowiedzią na to, co ma do zaoferowania konkurencja z AMD, czyli mają lepiej sprawdzić się na sprzęcie wykorzystywanym do pracy (m.in. stacje robocze). W praktyce chodzi o optymalizacje przygotowane do programów takich jak: Blender, Adobe Photoshop CC, Adobe Premiere Pro CC i CINEMA 4D (wszystkie wymienione to grafika komputerowa i obróbka materiału wideo; nie zaś oprogramowanie dla inżynierów, jak u konkurencji).

Po instalacji tytułowych sterowników można się spodziewać wzrostu wydajności między 8% a 13% (we wspomnianych wyżej narzędziach dla grafików i montażystów).

W przypadku sterowników Creator Ready, na tle tych określanych mianem Game Ready, za cel postawiono sobie stabilność pracy (bardzo ważną przy renderowaniu grafiki 3D i przetwarzaniu materiału wideo). Do tego mają być lepiej testowane (chodzi o testowanie oprogramowania, które zajmuje masę czasu).

Tytułowe sterowniki współpracują jedynie z układami Pascal i nowszymi. Pobrać je można ze strony internetowej firmy Nvidia.

Źródło: OC3D

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 03 > Nvidia: sterowniki Creator Ready
Sylwester Cyba, 2019-03-21 (Update: 2019-03-21)