W zeszłym miesiącu Casio zaprezentowało G-Shock DWN5600, pierścieniową wersję klasycznego zegarka cyfrowego, w Japonii. Teraz Casio America oficjalnie wprowadziło cyfrowy zegarek Nano Ring na rynek amerykański. Podobnie jak na rynku japońskim, zegarek jest dostępny w trzech kultowych kolorach G-Shock, w tym czerwonym (DWN5600-4), żółtym (DWN5600-9) i czarnym (DWN5600-1). Wszystkie trzy modele będą dostępne 3 grudnia w cenie 110 USD za sztukę za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej G-Shock i innych autoryzowanych sprzedawców G-Shock.
Jeśli chodzi o wymiary, zegarek jest prawie o jedną dziesiątą mniejszy od oryginalnego modelu. Mierzy zaledwie 7,5 mm (0,29 cala) grubości i waży około 6 gramów (0,21 uncji). Pomimo konstrukcji wielkości pierścienia, zachowuje on wszystkie funkcje G-Shock i odporną na wstrząsy konstrukcję z normalnego modelu.
Oprócz podstawowego pomiaru czasu, mały cyfrowy wyświetlacz Wyświetlacz LCD pokazuje wszystkie istotne funkcje, takie jak podwójny czas, stoper, automatyczny kalendarz i migający alarm świetlny. Co więcej, posiada on również te same trzy boczne przyciski, które można znaleźć w zwykłej serii G-Shock 5600, co dodatkowo pozwala użytkownikom przełączać się między różnymi trybami lub włączać podświetlenie LED.
Wyposażony w obudowę wzmocnioną włóknem szklanym obudowę z żywicy i ramkę, posiada wymienialną przez użytkownika baterię, której żywotność wynosi 2 lata. Inne funkcje obejmują wodoodporność na poziomie 200 metrów (20 barów), alarmy i pulsujące światło, które świeci subtelnie w ustawionym czasie lub na początku każdej godziny.






