Notebookcheck Logo

Nowe baterie do samochodów elektrycznych i urządzeń do noszenia, wspierane przez wielomilionowe finansowanie, są zarówno ognioodporne, jak i elastyczne

Nowe baterie w półfinale MIT Clean Energy Prize (Zdjęcie: Anthro Energy)
Nowe baterie w półfinale MIT Clean Energy Prize (Zdjęcie: Anthro Energy)
Elastyczne systemy magazynowania energii firmy Anthro Energy będą wykorzystywane w urządzeniach elektronicznych nowej generacji i są obecnie sprzedawane pierwszym producentom urządzeń do noszenia. Zespół ds. rozwoju zidentyfikował obiecujące zastosowania dla ognioodpornych baterii, w szczególności w pojazdach elektrycznych i laptopach. Oczekuje się, że dzięki zintegrowaniu ich z paskami, paskami i innymi "martwymi przestrzeniami", baterie Anthro wydłużą żywotność urządzeń od 2 do 5 razy.
Science Renewable E-Mobility Wearable Business

Baterie są uważane za kluczowe technologie w walce ze zmianami klimatycznymi, szczególnie w przypadku pojazdów elektrycznych i magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Opracowane przez Anthro Energy są obecnie dostępne dla producentów urządzeń do noszenia i mogą być stosowane w różnych obszarach, w tym w samochodach elektrycznych i laptopach.

Innowacyjne baterie osiągają dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego dzięki nowym materiałom i cechom konstrukcyjnym, które eliminują wewnętrzne i zewnętrzne zagrożenia mechaniczne, takie jak eksplozje. Wiele dzisiejszych baterii, takich jak baterie litowo-jonowe, zawiera łatwopalną ciecz jako elektrolit.

David Mackaniac z Anthro Energy i jego zespół stworzyli elastyczny elektrolit polimerowy, który jest plastyczny jak guma. Nowa technologia zapewnia zwiększoną elastyczność projektowania do użytku w wielu urządzeniach, z możliwością dostosowania kształtów i rozmiarów do konkretnych zastosowań.

Baterie są bardzo wytrzymałe, zdolne wytrzymać dziesiątki tysięcy cykli zginania bez żadnego spadku wydajności. Finansowanie rozwoju wyniosło już kilka milionów dolarów. Zespół dotarł do półfinału konkursu MIT Clean Energy Prize i otrzymał nagrodę TomKat Innovation Transfer Award.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Nowe baterie do samochodów elektrycznych i urządzeń do noszenia, wspierane przez wielomilionowe finansowanie, są zarówno ognioodporne, jak i elastyczne
Nicole Dominikowski, 2023-11- 4 (Update: 2023-11- 4)