Notebookcheck Logo

Nintento: produkcja konsoli Switch w Wietnamie

Część produkcji firmy Nintendo zostanie przeniesiona do Wietnamu.
Sylwester Cyba,

Japońska firma Nintendo ma w planie przeniesienie części mocy produkcyjnych konsoli Switch z Chin (90% produkcji tego modelu) do Wietnamu. Mówi się o małym rozmachu całego przedsięwzięcia, więc chodzi raczej o szykowanie sobie planu B, gdyby było trzeba uciekać z rynku chińskiego (wojna handlowa, cła, nastroje antyjapońskie, itp.).

Tytułowa linia produkcyjna w Wietnamie zajmie się wytwarzaniem konsol na potrzeby rynku amerykańskiego (USA).

Firma Nintendo, jako koncern międzynarodowy, posiada fabryki i montownie w Chinach, Korei Południowej, Wietnamie i w Malezji. Właściwie to wyręcza się inną japońską firmą o nazwie Hosiden, która zatrudnia ok. 12 tys. pracowników i posiada 19 obiektów wytwórczych.

W przyszłości, szczególnie w Wietnamie, wytwarzaniem dla Nintendo może zająć się tajwańska firma Foxconn (Hon Hai Precision Industry). Na chwilę obecną jest drugim po Hosiden podwykonawcą.

Sprzedażą konsoli Nintendo Switch na terenie Chin zajmuje się dobrze znany gigant z tej branży (gry komputerowe) - firma Tencent.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Nintento: produkcja konsoli Switch w Wietnamie
Sylwester Cyba, 2019-07- 4 (Update: 2019-07- 4)