Notebookcheck Logo

Mobile Edge V-Load - torby w teście

Mobile Edge V-Load to eleganckie a przede wszystkim praktycznie niezniszczalne torby na laptop dla ludzi biznesu i pracowników biurowych. Z racji amerykańskiego rodowodu cechują się wysoce sumiennym wykonaniem.

Mobile Edge V-Load

Wzornictwo

Testowane przez nas torby Mobile Edge V-Load były koloru czarnego. Ich szata kolorystyczna jest smutna, jednak praktyczna, o ile nie chcemy wyróżniać się z tłumu. Z wyglądu przypominają służbowe aktówki noszone przez co ważniejszych pracowników biurowych i członków kadry zarządzającej przedsiębiorstw. Stylistykę należy uznać za elegancką, jednak wyzbytą jakichkolwiek fajerwerków.

Zarówno torba Select V-Load, jak i Premium V-Load wykonane są z cordury. To opatentowana przez DuPont, bardzo trwała, wytrzymała tkanina z teksturowanych włókien poliamidowych o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Suwaki plastikowych zamków błyskawicznych wykonane są z litego metalu. Metalowe są również uchwyty i klamry paska naramiennego.

Wszystkie elementy konstrukcyjne, włącznie z kauczukowymi nóżkami antypoślizgowymi, wydały nam się bardzo gustowne. Nie spodobała nam się jedynie przypominająca zamsz materia, którą spowite są rączki, a to ze względu na jej tendencję do "bielenia się". Zjawisko to może szpecić torbę w oczach właściciela i wymagać nieustannego zabiegania o utrzymanie rączek w czystości.

Odpinany pas naramienny podściełany jest w przypadku torby Premium elegancko obszytą poduszką z pianki, natomiast w torbie Select ramię chronione jest przed upijaniem szelki elastyczną gumą. Nie tylko bardziej gustowne, ale i praktyczne wydaje nam się rozwiązanie pierwsze, z tej większej torby. Obawiamy się, że kauczuk z paska mniejszej może z czasem kruszyć się czy parcieć (choć z drugiej strony materia z Premium może przecież wycierać się przy intensywnym użytkowaniu).

Jeżeli chodzi o wnętrze, najciekawszym elementem w obu torbach jest przeznaczona do przechowywania laptopa ochronna kieszeń SafetyCell. W przypadku obu toreb można ją wyciągnąć, toteż nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z niej, jeśli nie ma takiej potrzeby.  

Wykonanie

Wykonanie toreb Mobile Edge może służyć jako wzór. Bardzo przypadła nam do gustu jakość szycia. Rzepy trzymają bardzo mocno, wszystkie suwaki chodzą idealnie. O tym, że nie rzucamy słów na wiatr, świadczy dożywotnia gwarancja udzielana przez producenta.

Mobile Edge V-Load

Użytkowanie

Mniejszą, dopasowaną do laptopów 15-calowych torbę Select V-Load najlepiej nosić na plecach, a nie z boku. Większa torba Premium V-Load jest zdecydowanie mniej poręczna. Ale to już dylemat osób, które zdecydowały się na zakup laptopa z 17-calowym ekranem. Wybierając taki sprzęt użytkownicy godzą się na pewne ograniczenia mobilności i swojej swobody ruchów. Nie będziemy ukrywać, że dla naszych wątłych ciał torba ta była nieco ogromniasta. Stwierdziliśmy żartobliwie, że dla Pudziana byłaby jednak jak znalazł.

Torba Premium składa się z dwóch komór zasadniczych i dodatkowych kieszeni. Kieszeń przednia zamykana jest na rzep i dodatkowo rozsuwana umieszczonymi po bokach zamkami błyskawicznymi (co znacznie ułatwia dostęp do niej użytkownikowi). Kryją się w niej: kieszeń zamykana na suwak (na niej znajduje się jeszcze zapinana na rzep przezroczysta kieszonka (mająca ponoć chronić telefon komórkowy czy urządzenie przed wirusami i kradzieżą danych dzięki wzmocnieniu cynkiem czyniącym ją nieprzenikliwą dla fal radiowych) trzy kieszenie otwarte i trzy szlufki na długopisy itp.
Komora główna zamykana jest suwakami z kółkami, które można spiąć wespół kłódką (jeżeli takie zabezpieczenie przed złodziejem uznamy za konieczne).
Druga komora przedzielona jest elastyczną przegrodą.
Z tyłu znajduje się otwierana suwakiem nad rączką kieszeń na bilet z podkieszenią zamykaną na rzep.
Na tylnej ściance mamy jeszcze pas na rzepy, z pomocą którego możemy przytroczyć do torby jakiś przedmiot.

Torba Select różni się od większej siostry tym, że posiada tylko jedną komorę - tę główną z ochronką na laptop o zasuwaną zamkiem błyskawicznym kieszonką.

Select V-Load
gabaryty:  41 x 33 x 13 cm (16.25'' x 13'' x 5'')
rozmiar kieszeni do laptopa:  36,8 x 29,2 x 5 cm (14.5" x 11.5" x 2")

Premium V-Load
wymiary zewnętrzne:   47 x 37 x 15 cm (18.5" x 14.5" x 6")
pomieści laptop wielkości do:   41,4 x 33 x 6,3 cm (16.3" x 13" x 2.5")

Praktycznemu testowi pojemnościowemu mogliśmy poddać, z racji posiadanego na podorędziu sprzętu, jedynie torbę Select V-Load na laptopy 15-calowe. W godzinie próby przypominająca wytłoczkę na jajka ochronka laptopa okazała się nieco za płytka. Testowany przez nas nowoczesny Packard Bell EasyNote MX65-100 wystawał z niej na 2,5 cm. Natomiast nasza archaiczna Toshiba S1800-804 - aż na 4 cm. W obu jednak przypadkach komputery dało się unieruchomić we wnętrzu kieszeni z pomocą rzepa.

Torby V-Load nosi się dobrze, jednak nie ma to specjalnego znaczenia, gdyż przeznaczone są one do transportu sprzętu komputerowego na krótkie odległości. Zamszopodobna materia oblekająca rączki jest szorstka, co powoduje, że uszy dobrze trzymają się w dłoni i nie podobna, by się z niej wyślizgnęły. Jeśli idzie o pasek naramienny, stawiamy na opcję Premium z piankową poduszką. Występująca w wersji Select osłona kauczukowa jest mniej wygodna.

Kiedy dżdży

Cordura, a więc materiał z jakiego wykonane są obie torby V-Load, nie jest absolutnie nieprzemakalna. Jest ona wodoodporna do pewnego stopnia, to znaczy, że zachowa wodoszczelne właściwości przy krótkim opadzie choćby i rzęsistego deszczu. Kiedy poddaliśmy je testowi pod prysznicem (około trzy minuty natryskiwania słabym strumieniem), okazało się, że do środka dostało się trochę wody. Trafiała ona do wewnątrz głównie poprzez szwy. Woda zbierała się w "rynience" na szczycie torby i następnie spływała do środka. Zjawisko takie wystąpiłoby tylko, gdybyśmy nieśli torbę na ramieniu, idąc niespiesznym krokiem (przy bardziej energicznych ruchach i wymachiwaniu torbą trzymaną w ręku nie miałaby ona się tam utrzymać nawet w wypadku oberwania chmury).

Zważywszy jednak na fakt, że torby te będą najprawdopodobniej służyć do przenoszenia laptopa na krótkie odległości, z auta do biura i z powrotem, możemy w zasadzie pominąć ten jej aspekt użytkowy. Nie ma zatem potrzeby przejmować się faktem, że nie jest to torba bez reszty nieprzemakalna.

Podsumowanie

Torby Mobile Edge V-Load to ekwipunek praktycznie nie do zdarcia, o czym przesądza udzielana na nie przez producenta dożywotnia gwarancja. Oprócz niezniszczalnej właściwie konstrukcji spodobała nam się w nich wyjmowana ochronka na laptop, w której nasz komputer będzie się czuł równie bezpiecznie co kangurzątko w torbie matki.

Stonowana, smutna wręcz kolorystyka przesądza o tym, że do grona odbiorców tych toreb powinni zaliczać się ludzie biznesu i wszelkiej maści pracownicy biurowi. Nie nadaje się ona dla chcącego zadawać szyku studenta (no, być może wyda się odpowiednią szarym myszkom, osobom trzymającym się na uboczu i stroniącym od wszelkich przejawów szpanu).

Drobnymi mankamentami, takimi jak "bielejąca" materia oblekająca rączki czy też kauczukowa osłona na pasku naramiennym w wersji Select, nie warto się przejmować. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego ekwipunku (dotyczy to torby Premium do laptopów 17-calowych) należałoby się jednak zastanowić, czy mamy odpowiednią posturę, by jako tako prezentować się z tak ogromnym taszczydłem. 

Mobile Edge V-Load - torby nie do zdarcia

 

Uprzejmie dziękujemy sklepowi Sirius.pl za udostępnienie nam toreb do testu.

Please share our article, every link counts!
Mobile Edge V-Load
pod lupą: torby Mobile Edge V-Load
Sirius.pl - sklep internetowy
Mobile Edge V-Load
cordura gwarantuje wielką wytrzymałość konstrukcji toreb
w przezroczystej kieszonce powinien się dobrze czuć zarówno telefon komórkowy jak i palmtop
przypominająca wytłoczkę na jajka kieszeń w podobny sposób chroni delikatną elektronikę laptopa
elastyczna przegroda pozwala na segregowanie przedmiotów przenoszonych w drugiej komorze
dzięki pomysłowo implementowanym zamkom błyskawicznym ułatwiony jest dostęp do poszczególnych kieszeni
w otwartych kieszonkach można przechowywać rozmaite drobiazgi
jakość wykonania znać chociażby po standardzie szycia
przypominająca zamsz materia na rączkach przejawia wyraźną tendencję do "bielenia" od zanieczyszczeń
kauczukowe nóżki są eleganckie, jednak nieco za krótkie, by należycie wywiązywać się ze swoich funkcji

Pro

 • wykonanie bez zarzutu
 • niezniszczalny materiał konstrukcyjny
 • dodatkowa, wyciągana osłona laptopa
 • bardzo sprawnie działające zamki błyskawiczne
 • dożywotnia gwarancja
 • porządnie wyściełana komora laptopa
 • Contra

 • smutna (ale praktyczna) kolorystyka
 • "bieląca się" materia na rączkach
 • > laptopy testy i recenzje notebooki > Mobile Edge V-Load - torby w teście
  Tomasz Cyba, 2006-10- 4 (Update: 2013-06- 6)