Notebookcheck Logo

Mionix Naos QG

Mionix Naos QG
Mionix Naos QG
Szwedzka firma Mionix wprowadziła do oferty mysz komputerową o nazwie Naos QG.

Zacznę od tego, że mysz ta wykorzystuje czujnik optyczny PMW-3360, który zapewnia czułość do 12000 DPI (5 ustawień DPI, czas reakcji 1 ms) oraz procesor ARM Cortex M3.

Obudowa jest wyprofilowana pod kątem osób praworęcznych. Dobry chwyt mają zapewniać cztery warstwy gumy. Przycisków sprzętowych jest siedem a profili ustawień - do pięciu (128 kB pamięci).

To, co ma przyciągać kupujących, to monitorowanie w czasie rzeczywistym rytmu bicia serca oraz GSR (Galvanic Skin Response Sensor). Jedno i drugie może być następnie udostępniane w grach sieciowych jako dodatkowa informacja naekranowa (np. puls w danej chwili).

Kolejne rzadko spotykane funkcje to Angle Tuning (służy poprawieniu precyzji działania) i Angle Snapping.

Podświetlanie diodami LED odwzorowuje 16,8 mln kolorów. Może być ono dostosowane do upodobań użytkownika.

API dla deweloperów jest ogólnodostępne.

Więcej informacji w języku angielskim można uzyskać na stronie internetowej producenta. Tu dopiszę to, co najistotniejsze, czyli cenę w przedsprzedaży (130 USD bez VAT) oraz planowaną datę pierwszych wysyłek (28 października 2016 roku).

W Europie produkt ten jest objęty dwuletnią gwarancją producenta (nie obejmuje ona wymiany myszek rozbitych o ścianę). W USA i Azji jest to dwanaście miesięcy.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-09-20 (Update: 2016-09-20)