Notebookcheck Logo

Microsoft: wymiana kabli do zasilaczy tabletów Surface Pro

Teaser
Micosoft wymieni kable do zasilaczy w tabletach sprzedanych przed 15 lipca 2015 roku (przed 15 marca w przypadku USA).

Wezwanie do wymiany odnosi się do tabletów Microsoft Surface Pro, Surface Pro 2 i Surface Pro 3. Chodzi o przewód łączący kostkę zasilacza z gniazdkiem elektrycznym a nie o ten łączący zasilacz z urządzeniem.

Microsoft przygotował stronę internetową poświęconą tej sprawie. Dostępna jest pod adresem http://www.surface.com/powercord. Jedno posiadane urządzenie oznacza wymianę jednego kabla. Starego kabla się nie zwraca a utylizuje zgodnie z lokalnymi standardami ochrony środowiska.

Wycofanie przewodu jest związane z możliwością przegrzewania. Może się tak stać po zbyt ciasnym zaciskaniu przewodu wokół zasilacza. Tak jak w podobnych przypadkach kończy się to przecieraniem oraz łamaniem kabla i może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. Uszkodzone kable stwarzają ryzyko pożaru i porażenia prądem.

Kontaktować należy się bezpośrednio z firmą Microsoft. Sprzedawcy, czyli sklepy, nie biorą udziału w akcji wymiany. Cała procedura nie ma wpływu na przebieg gwarancji.

Czas dostarczenia nowego kabla to około 7-10 dni od momentu jego zamówienia. Przesyłkę można śledzić.

Źródło: Legit Reviews

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 01 > Microsoft: wymiana kabli do zasilaczy tabletów Surface Pro
Sylwester Cyba, 2016-01-25 (Update: 2016-01-25)