Notebookcheck Logo

Mercedes przygotowuje małego elektrycznego offroadera Klasy G z niższą ceną na amerykańską premierę

Tańsza Klasa G będzie "przyjemną jazdą" (zdjęcie: Mercedes)
Tańsza Klasa G będzie "przyjemną jazdą" (zdjęcie: Mercedes)
Oprócz pierwszego elektrycznego SUV-a klasy G, Mercedes wprowadzi na rynek mniejszego i tańszego rodzeństwa o nazwie "g-Class" jako część kwartetu zbudowanego na nowej platformie MMA dla przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych. Mały G obiecuje "zabawne" wrażenia z jazdy AWD.
E-Mobility

Po wypuszczeniu przez Mercedesa EQG elektrycznego SUV-a klasy G w przyszłym roku, którego cena prawdopodobnie będzie sześciocyfrowa, Mercedes spróbuje obniżyć cenę swojego słynnego offroadera za pomocą małej, tańszej wersji. Nazwany "klasą g" w zabawnej grze słów, kompaktowy elektryczny SUV zachowa kultowy pudełkowaty kształt klasy G, sądząc po zarysie, który Mercedes pokazał podczas swojej głównej prezentacji na targach IAA Mobility 2023.

Bardziej przystępna cenowo Klasa G rozpocznie montaż w 2026 r., a premiera w USA prawdopodobnie nastąpi w 2027 r., według wtajemniczonego w branżę Sama Fioraniego. Według dyrektora generalnego Mercedesa, "mały G będzie zdolny... będzie natychmiast rozpoznawalny i będzie dawał dużo frajdy z jazdy - zarówno na drodze, jak i poza nią".

Cena i specyfikacja elektrycznego Mercedesa Klasy G

Kiedy Mercedes ogłosił swoją nową platformę EV, drażnił się, że wystartuje z kwartetem nowych pojazdów. Oprócz oszczędnego CLA Classic z zasięgiem bijącym Teslę, który pojawi się jako pierwszy, będzie też "strzelający hamulec i dwa oszałamiające SUV-y".

Wszystkie mają być "bramą do marki" lub podstawowymi samochodami elektrycznymi, które mają wprowadzić ją w erę tańszych pojazdów elektrycznych, tak jak robi to Tesla z Model 3 Highlandlub podobno poniżej 25 000 USD Model 2. Mercedes prawdopodobnie spróbuje ustalić cenę nowej elektrycznej Klasy G poniżej progu 80 000 USD, który kwalifikuje ją do ulgi podatkowej w USA, podobnie jak Tesla niedawno z Modelem X.

Jeśli chodzi o specyfikację elektrycznej Klasy G, platforma Mercedes Modular Architecture (MMA) obiecuje układ napędowy 800 V, szybkie ładowanie 250 mil w 15 minut, wydajne falowniki z węglika krzemu oraz zarówno przystępne cenowo akumulatory LFP, jak i wydajne akumulatory z anodą z tlenku krzemu, w zależności od wersji wyposażenia.

Według Mercedesa "zaawansowany układ napędowy nowej generacji jest skalowalny, aby pasował do innych przypadków użycia, w tym w innych segmentach pojazdów... modułowa konstrukcja oznacza, że nadaje się również do zastosowań w pojazdach 4x4", a mała Klasa G może być pierwszym offroaderem marki, który ją otrzyma.

Pobierz ładowarkę ChargePoint 50A Home Flex EV na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Mercedes przygotowuje małego elektrycznego offroadera Klasy G z niższą ceną na amerykańską premierę
Daniel Zlatev, 2023-09-11 (Update: 2023-09-11)