Notebookcheck Logo

CheckSum | MelGeek Pixel Lego może być idealnym prezentem dla prawdziwego fana Lego

Ta klawiatura TKL jest kompatybilna z klockami z rzeczywistych elementów Lego. (Źródło obrazu: MelGeek)
Ta klawiatura TKL jest kompatybilna z klockami z rzeczywistych elementów Lego. (Źródło obrazu: MelGeek)
Ta klawiatura mechaniczna to nie tylko klocki Lego. Jest ona kompatybilna z klockami z prawdziwych klocków Lego! Pixel Lego można połączyć z telefonami, tabletami i komputerami dzięki możliwościom połączenia przez Bluetooth, USB-C i własne 2,4 GHz (przez klucz USB).
Gadget Desktop

CheckSum - szybkie recenzje gizmosów, oprogramowania i doohickeys

Producenci klawiatur mechanicznych kierują swoją ofertę głównie do graczy, co jest jednym z powodów, dla których tak wiele klawiatur mechanicznych dostępnych na rynku wygląda cokolwiek nietuzinkowo. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że MelGeek wypłynął na nieznane wody wydając klawiaturę skierowaną do fanów Lego. My informowaliśmy o tej specjalnej klawiaturze jeszcze przed jej premierą, a teraz jest już w pełni dostępna.

Źródło obrazu: MelGeek
Źródło obrazu: MelGeek
Źródło obrazu: MelGeek
Źródło obrazu: MelGeek

Pixel Lego to klawiatura typu Ten-Key-Less (czyli nie posiada prawego zestawu klawiszy od 1 do 9, Del, Enter, Num Lock i -/+), która może być używana przewodowo lub bezprzewodowo. Oficjalna cena MelGeek Pixel to 299 USD, ale obecnie jest ona przeceniona na oficjalnej stronie firmy na 279 USD. Klawiatura została zrecenzowana nie tak dawno temu przez Boba Buskirka z ThinkComputers.

Jak zauważa Bob w swoim artykule, klawiatura przychodzi "w całkiem fajnym pudełku", a ludzie stojący za MelGeek wydają się traktować poważnie nawet najmniejsze szczegóły, o czym świadczy fakt, że zarówno kabel, jak i klucz USB są również w stylu Lego.

Źródło obrazu: MelGeek
Źródło obrazu: MelGeek

Pixel Lego można dostać w trzech wersjach kolorystycznych; najbardziej jaskrawą opcję przetestował ThinkComputers. Wrażenia z pisania na klawiaturze zostały uznane przez recenzenta za "całkiem dobre", aczkolwiek z ostrzeżeniem, że zapaleni gracze nie powinni oczekiwać zbyt wiele.

Pixel Lego jest wykonany z różnych rodzajów plastiku. Podświetleniem, makrami i wieloma innymi rzeczami można sterować za pomocą aplikacji Windows, która pozwala też użytkownikowi zorientować się w stanie naładowania wewnętrznej baterii.

O ile niektóre elementy tej klawiatury mają wbudowane podświetlenie RGB, to trzeba zaznaczyć, że same klawisze nie są podświetlane.

Źródło obrazu: MelGeek
Źródło obrazu: MelGeek

Oto krótka lista najważniejszych cech i specyfikacji produktu.

  • Wymiary: 448 x 160 x 30,5 mm
  • Waga: 1200 g / 42,3 oz
  • Pojemność wewnętrznej baterii: 3100 mAh
  • Przełączniki klawiszowe: Niestandardowe, wymienialne na gorąco mechaniczne przełączniki klawiszowe firmy Kailh

Źródło(-a)

Kickstarter via ThinkComputers & MelGeek

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > MelGeek Pixel Lego może być idealnym prezentem dla prawdziwego fana Lego
Sergey Tarasov, 2023-03-21 (Update: 2023-03-21)