Notebookcheck Logo

Matryce OLED 4K w laptopach Dell i Alienware

Alienware 13 OLED to laptop dla graczy z 2016 roku. Trzy lata później matryce dla wymagających wracają do laptopów koncernu Dell.

Zacznę od wyjaśnienia, że łatwo pomylić matrycę OLED (organic light-emitting diode; organiczna dioda elektroluminescencyjna) z nowszym wydaniem o nazwie AMOLED (Active-matrix OLED). Po pierwsze media za granicą, te posługujące się językiem angielskim, kiedy mowa o AMOLED, wspominają o OLED (niejako idąc na skróty i uogólniając, o co chodzi). Po drugie wspomniany we wstępie Alienware 13 OLED posiadał właśnie matrycę AMOLED (wg specjalistów zajmujących się tą tematyką). Trudno więc o werdykt w chwili, kiedy nie są znane oznaczenia matrycy (producent i symbol).

Tytułowe matryce, które na dobre mają pojawić się w laptopach Dell i Alienware, mają pracować w rozdzielczości 4K, oferować kontrast 100000:1, wspierać funkcję HDR i pokrywać 100% przestrzeni barw DCI-P3. Ma zostać wzięta poprawka na doświadczenia zebrane przy okazji sprzedaży modelu Alienware 13 OLED. Chodzi przede wszystkim o to, że wyświetlacz OLED ma większy pobór mocy i emituje więcej ciepła.

O ile ktoś jest zainteresowany laptopem z matrycą OLED, powinien śledzić zmiany w sklepie producenta i zwrócić uwagę na modele Dell XPS 15 i Alienware m15.

Źródło: engadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 01 > Matryce OLED 4K w laptopach Dell i Alienware
Sylwester Cyba, 2019-01- 9 (Update: 2019-01- 9)