Notebookcheck

MS: patent na szybkie ładowanie

Firma Microsoft opatentowała metodę szybkiego ładowania akumulatorów spotykanych w elektronice użytkowej.
Sylwester Cyba,

Za oceanem pojawił się patent firmy Microsoft pt. "Smart batteries for ultrafast charging", który zgłoszono w lutym 2017 roku a który został przyjęty przez biuro patentowe kilka dni temu (sierpień 2018).

W skrócie chodzi o wyeliminowanie bolączki, z jaką borykały się urządzenia z rodziny Surface. Mówiąc wprost, są znane z tego, że działają bardzo krótko między ładowania akumulatora z gniazdka elektrycznego. Wspomniany przeze mnie patent może tę sytuację diametralnie odmienić. Gorsza wiadomość jest taka, że wprowadzenie go w życie może zająć nawet kilka lat (realia drogi produktu z laboratorium na linię produkcji seryjnej).

Z opisu tytułowego patentu wynika także, że firma Microsoft bierze na poważnie ładowanie bezprzewodowe jak również problem ładowania kilku akumulatorów na raz (rozwiązanie spotykane w laptopach z serii biznesowych).

Pozostaje czekać na konkrety. Nie da się ukryć, że na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia i nawet postępy w warstwie oprogramowania są mile widziane (np. kolejność ładowania czy rozładowywania).

Źródło: MSPoweruser

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 08 > MS: patent na szybkie ładowanie
Sylwester Cyba, 2018-08-27 (Update: 2018-08-27)