Notebookcheck Logo

Lenovo ThinkPad X1 w ramach Project Limitless 5G

Prototyp z 2017 roku jawi się coraz wyraźniej jako gotowy produkt.

Prezes firmy Lenovo zaprezentował coś, co już dobrze znamy, czyli elastyczny laptop o nazwie ThinkPad X1 (matryca firmy BOE o przekątnej 13,3" typu OLED pracująca w rozdzielczości 2K). To ważne, bo pokazuje, iż projekt ten nie został zarzucony. Można wręcz odnieść wrażenie, że pokładane są w nim duże nadzieje. Prawdopodobnie słusznie, bo takie wynalazki mają wzięcie (wszystko, co drogie i czego nie mają inni ludzie).

Można przypomnieć, że dla laptopów jak ten wyżej przygotowano system operacyjny Windows 10 X. Ma on być odpowiedzią na specyficzne potrzeby "zginanych" dwuekranowców. Pod maską kryją się natomiast podzespoły firmy Qualcomm. Konkretnie procesor Snapdragon 8cx wraz z modemem WWAN o nazwie Snapdragon X55 5G. To zaś pozwala określać ten laptop jako przynależący do inicjatywy Project Limitless.

Kiedy laptop Lenovo ThinkPad X1 z elastyczną matrycą trafi do sprzedaży? Nieoficjalnie mówi się o II kw. 2020 roku. W każdym razie nie wcześniej, niż na początku przyszłego roku.

Źródło: MSPoweuser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 11 > Lenovo ThinkPad X1 w ramach Project Limitless 5G
Sylwester Cyba, 2019-11-18 (Update: 2019-11-18)