Notebookcheck Logo

Lenovo ThinkBook Plus

Lenovo ThinkBook Plus
Lenovo ThinkBook Plus
Zwykły laptop z dodatkowym wyświetlaczem e-ink? Tego było potrzeba na rynku komputerów przenośnych.

Pracujący laptop Lenovo ThinkBook Plus (matryca IPS 13,3" FHD z obsługą Dolby Vision) od frontu wygląda całkiem normalnie. Po zamknięciu klapy podobieństw do wcześniejszych konstrukcji już brak. Mieści się na niej dodatkowy ekran o przekątnej 10,8" wykonany w technologii e-ink (to samo, co w czytnikach e-booków). Ten zewnętrzny wyświetlacz reaguje na kontakt z piórem cyfrowym Lenovo Precision Pen. Można tak szkicować i zapisywać efekty pracy w aplikacji Microsoft OneNote.

Ponieważ ThinkBook Plus aż tak bardzo nie odbiega od normalnego laptopa, zastosowano tu procesor Intel Core 10. generacji, system Windows 10 a pamięć masowa to dysk SSD wspierany przez pamięć Intel Optane. W specyfikacji przewija się też Bluetooth 5 współpracujący z oprogramowaniem Microsoft Swift Pair.

Tytułowy laptop ma do zaoferowania rzeczy cenione przez osoby przykładające wagę do bezpieczeństwa, jak moduł szyfrujący dTPM 2.0 i czytnik linii papilarnych.

ThinkBook Plus trafi do sklepów nie wcześniej, niż w marcu 2020 roku. Najtańszy model ma kosztować 1199 USD. Futerał ThinkBook Plus Sleeve - dodatkowe 45 USD. Myszka, o ile to będzie sprzęt do pracy, kolejne 40 USD (ThinkBook Bluetooth Silent Mouse). 

Źródło: Lenovo

Lenovo ThinkBook Plus
Lenovo ThinkBook Plus

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2020-01- 7 (Update: 2020-01- 7)