Notebookcheck Logo

Lenovo Tab Extreme wycieka z MediaTekiem Dimensity 9000, Android 13 i wyświetlaczem 3K

Lenovo Tab Extreme w przeciwieństwie do tegorocznych tabletów iPad Pro ma kamerę przednią zamontowaną poziomo. (Źródło obrazu: Google Play Console)
Lenovo Tab Extreme w przeciwieństwie do tegorocznych tabletów iPad Pro ma kamerę przednią zamontowaną poziomo. (Źródło obrazu: Google Play Console)
Lenovo przygotowuje się do wprowadzenia na rynek high-endowego i napędzanego przez MediaTek tabletu Android. Podczas gdy firma nie skomentowała jeszcze tego urządzenia, niedawny wpis w Google Play Console ujawnia, że urządzenie pojawi się jako Lenovo Tab Extreme z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości.
Android Tablet Leaks / Rumors

Google mogło wypuścić Android 12L dla większych urządzeń i tych ze składanymi wyświetlaczami, ale wciąż brakuje high-endowych tabletów Android. Wygląda jednak na to, że Lenovo przygotowało nowy flagowy tablet, który będzie kontynuacją Tab P12 Pro który recenzowaliśmy na początku tego roku. Niewydany tablet pojawił się do tej pory tylko w Google Play Console, ale ogólnie jest to wskazówka, że firma zamierza wprowadzić urządzenie na rynek.

Niestety, zestawienia Google Play Console nie ujawniają wszystkich szczegółów na temat urządzeń, takich jak pojemność baterii czy aparaty. Jak jednak widać na poniższym zdjęciu, listing potwierdza, że Lenovo zarejestrowało urządzenie jako Tab Extreme i nadało mu numer modelowy TB570FU. Dodatkowo listing opisuje tablet jako posiadający wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 3000 x 1876 pikseli i 320 PPI. Jeśli tak jest, to wychodzi na to, że Lenovo Tab Extreme ma 11-calowy panel o proporcjach 16:10.

Co więcej, ten sam wpis pokazuje render produktu z cienkimi ramkami wyświetlacza, kamerą przednią zamontowaną poziomo i przyciskami sprzętowymi zorientowanymi w ten sam sposób, co iPad Pro. Gdzie indziej, Lenovo Tab Extreme posiada matrycę Dimensity 9000potężny chipset, który MediaTek zastąpił teraz przez Dimensity 9200. Dla porównania,Dimensity 9000wykorzystuje jeden rdzeń ARM Cortex-X2 prime, trzy rdzenie Cortex-A710, cztery rdzenie Cortex-A510 i Mali-G710 MP10 GPU, a wszystko to w oparciu o 4 nm proces produkcyjny. Na podstawie tego samego zestawienia Google Play Console wydaje się, że Lenovo zaoferuje tablet z co najmniej 8 GB pamięci RAM i Android 13. Obecnie nie jest jasne, kiedy Lenovo wprowadzi Tab Extreme, chociaż.

(Źródło obrazu: Google Play Console)
(Źródło obrazu: Google Play Console)

Źródło(-a)

Google Play Console via 9to5Google & XDA Developers

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Lenovo Tab Extreme wycieka z MediaTekiem Dimensity 9000, Android 13 i wyświetlaczem 3K
Alex Alderson, 2022-11-17 (Update: 2022-11-17)