Notebookcheck Logo

LG gram 13 i 14

LG gram
LG gram
Za oceanem pojawiła się nowa seria laptopów marki LG o nazwie gram. W Polsce nazwa może być myląca, gdyż nie chodzi o sprzęt dla graczy tylko o konkurencyjny dla laptopów Apple MacBook Air.

Oczywiście laptopy LG nie są już sprzedawane w Polsce ani w Europie. Mowa o ich debiucie w USA i dystrybucji przez Microsoft Store i Amazon.

Komputery te będą dostępne z matrycami o rozmiarze 14" (LG gram 14) oraz 13,3" (LG gram 13). Chodzi o matryce IPS o rozdzielczości Full HD w proporcji 16:9.

Obudowa została wykonana z połączenia włókna węglowego i magnezu a miejscami z kompozytu włókna węglowego z domieszką litu. Materiały te były stosowane w przemyśle kosmicznym i bolidach wyścigowych. Przekłada się to na masę laptopa wynoszącą około 1 kg.

Czas pracy na akumulatorze ma tu sięgać 7,5 h.

Smukła obudowa mieści moduły komunikacji bezprzewodowej WiFi, Bluetooth oraz złącza: USB 3.0, microUSB oraz wyjście HDMI. Udało się też znaleźć trochę miejsca na czytnik kart pamięci microSD.

Komputery te posiadają pewną unikalną funkcję - tryb czytelnika. Ograniczana jest emisja światła niebieskiego, co ma ograniczać zmęczenie oczu przy wielogodzinnej pracy przy monitorze i wpatrywaniu się w tekst.

LG zrobiło także ukłon w stronę osób zwracających uwagę na jakość dźwięku. Tak jak w laptopach MSI dla graczy, w LG gram zastosowano przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Przekłada się to czystszy dźwięk bez szumów i zakłóceń.

Dostępne konfiguracje:

  • biały LG gram 13: Intel Core i5, 8 GB RAM, SSD 128 GB - 899 USD,
  • złoty LG gram 14: Intel Core i5, 8 GB, SSD 128 GB - 999 USD,
  • złoty LG gram 14: Intel Core i7, 8 GB SSD 256 GB - 1399 USD.

We wszystkich modelach preinstalowany system operacyjny to Windows 10 z Cortaną i Microsoft Edge.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2015-09-29 (Update: 2015-10- 7)