Notebookcheck Logo

LG Display: ekrany OLED dla telefonów iPhone

Lata lecą a firma Apple nadal traktowana jest jak najlepszy płatnik.

Firma LG przygotowała specjalne linie produkcyjne nr 1, 2 i 3, które będą pracowały tylko na potrzeby zamówień złożonych przez przedstawicieli firmy Apple (ekrany dla tegorocznych i przyszłorocznych modeli telefonów iPhone). Takie porządki zarządzono w fabryce matryc OLED o nazwie E6 w mieście Paju (Korea Południowa, ok. 430 tys. mieszkańców).

Skąd takie celebrowanie zamówień, o którym napisałem chwilę wcześniej? Pewnie chodzi o przepaść między popularnością telefonów iPhone a tym, co próbuje robić konkurencja (od dawna chcą powtórzyć sukces firmy Apple). Co za tym idzie, jak ktoś już został wciągnięty do łańcucha dostaw na potrzeby produkcji smartfonów iPhone (jak LG Display z wyświetlaczami OLED), to ma świadomość, że może łatwo zostać zastąpiony przez nowych graczy (chiński producent matryc OLED o nazwie BOE) czy takich, co na tym rynku są od zawsze (główni dostawcy firmy Apple).

W firmie LG Display na poważnie myślą też o uruchomieniu fabryki matryc OLED w Chinach (Guangzhou), która weźmie na siebie trud szykowania matryc dla telewizorów 65" (technologia Multi-Model Glass).

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > LG Display: ekrany OLED dla telefonów iPhone
Sylwester Cyba, 2019-07-23 (Update: 2019-07-23)