Notebookcheck Logo

Krótka recenzja Eve Flare: Inteligentna lampa domowa, która tworzy dobre nastrojowe oświetlenie, ale nie może oświetlić całego pokoju

Dużo flary. Eve Flare firmy Eve Systems to nastrojowe światło oparte na wątkach, które zrobiło wrażenie podczas naszego testu - o ile nie próbowało oświetlić całego pokoju. Ponadto jej czas pracy był w praktyce znacznie dłuższy niż podaje producent. Czasami jednak lampa trochę się spieszy.
Accessory Gadget Smart Home
Porównanie rozmiarów: Eve Flare (po prawej) obok Olight Obulb i na górze Xbox Series X. (Zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Porównanie rozmiarów: Eve Flare (po prawej) obok Olight Obulb i na górze Xbox Series X. (Zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)

Eve Flare to pierwsza lampka nastrojowa producenta inteligentnych domów Eve Systems przystosowana do sieci nitkowej. Po pierwszym rozpakowaniu lampa natychmiast zaskakuje swoim rozmiarem. Przy średnicy 25 centymetrów, Eve Flare jest nawet większa niż piłka do koszykówki w rozmiarze 7.

W reklamach jej rozmiar nie jest do końca dobrze widoczny, ponieważ Eve Systems często używa iPhone'a jako porównania rozmiaru, którego rozmiaru nie można dokładnie określić na pierwszy rzut oka. Oznacza to, że lampa ta nie nadaje się do zabrania ze sobą w podróż.

Jednak w mieszkaniu lampą można łatwo manewrować. Posiada nawet uchwyt na spodzie, który pozwala powiesić lampę do góry nogami. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi można z łatwością korzystać z Eve Flare przez cały wieczór.

Eve Home podaje, że urządzenie ma żywotność baterii wynoszącą ponad 6 godzin, co jest co najmniej przesadzone. Podczas naszych testów zmierzyliśmy co najmniej osiem godzin. Ponadto należy zauważyć, że do tych pomiarów użyliśmy nawet energochłonnego trybu ciepłej bieli.

Okazuje się, że czas pracy w dużym stopniu zależy od wybranego koloru - co zmierzyliśmy w naszych testach mocy przy w pełni naładowanej baterii. Najgorszym scenariuszem jest wybranie ciepłego białego koloru. W aplikacji można jedynie dokonać szacunków, ponieważ nie wyświetla ona wartości Kelvina. Ustawione odpowiednio światło pobiera około 2 watów z sieci przy maksymalnej jasności. Należy pamiętać, że jest to już 8 godzin. Wartość ta spada do 0,3 wata przy minimalnej jasności.

Kolor Minimalna jasność Maksymalna jasność
Ciepła biel 2 waty 0,3 wata
Chłodna biel 1,4 wata 0,3 wata
Czerwony 1,5 wata 0,3 wata
Zielony 1 wat 0,2 wata
Niebieski 1,5 wata 0,2 wata

Z drugiej strony, użycie chłodnej bieli zmniejsza zużycie energii. Tak więc, jeśli lubisz ten rodzaj wibracji, możesz spodziewać się nieco dłuższych czasów pracy, ponieważ zużycie energii spada do 1,4 wata. Niebieski i czerwony również mieszczą się w tym obszarze.

Zielony jest szczególnie oszczędny. Tutaj zmierzyliśmy maksymalnie 1 wat. Przy minimalnej jasności wartość ta spada do 0,2 wata.

Maksymalnie 1 wat (tutaj 0,9 wata) jest zużywany przez Eve Flare, gdy jest ustawiony na zielono. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Maksymalnie 1 wat (tutaj 0,9 wata) jest zużywany przez Eve Flare, gdy jest ustawiony na zielono. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)

Są to dobre wyniki żywotności baterii. Oficjalnie pojemność baterii lampy nie jest podana. Po zapytaniu o tę informację Eve powiedziała nam, że ma zainstalowaną baterię o pojemności 1800 mAh. Przy napięciu 3,7 V daje to nieco mniej niż siedem watogodzin. Interesujące: Jego jasność ledwo zauważalnie spada pod koniec czasu pracy na baterii. Zauważa się to dopiero po ponownym umieszczeniu Eve Flare w stacji dokującej w celu naładowania - wtedy kula ziemska znów staje się jaśniejsza. Powodem tego jest malejące napięcie, jak twierdzi Eve Systems.

Kulę można ładować za pomocą prostej stacji dokującej, która ma okrągłą powierzchnię ładowania. Wygląda trochę tanio i jest zbyt lekka, jeśli kabel do zasilacza nie jest prawidłowo poprowadzony. Szkoda. Wolelibyśmy stację dokującą z USB Type-C dla Eve Flare. Zwłaszcza, że podczas ładowania z gniazdka pobierane jest nie więcej niż 5 watów. Nie ma potrzeby stosowania zasilacza.

Stacja dokująca jest bardzo prosta. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Stacja dokująca jest bardzo prosta. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Spód Eve Flare z uchwytem i kółkami do ładowania. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Spód Eve Flare z uchwytem i kółkami do ładowania. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)

Po zapytaniu, Eve Systems dodatkowo powiedział Notebookcheck.com, że baterię można dość łatwo wymienić na baterie z rynku wtórnego. Niestety, w ten sposób zrujnujesz wodoodporność obudowy (stopień ochrony IP65).

Bardzo intensywne kolory

Odwzorowanie kolorów lampy jest zawsze doskonałe dzięki kuli rozpraszającej. Kolory są zawsze bardzo zrównoważone. Cienie nie są widoczne gołym okiem. Kula wydaje się mieć równomiernie oświetloną powierzchnię. Nawet jej szew (Eve Flare składa się z dwóch połówek) jest generalnie niezauważalny. Musiałbyś rzucić dodatkowe źródło światła na połączenie, aby je zobaczyć.

Podczas fotografowania trzeba się bardzo postarać... (fot. Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
Podczas fotografowania trzeba się bardzo postarać... (fot. Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
... aby szew Eve Flare był widoczny. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)
... aby szew Eve Flare był widoczny. (zdjęcie: Andreas Sebayang/Notebookcheck.com)

Same kolory często wydają się nieco przesadzone. Różowy (nazwany Cherry) wydaje się niemal przenikliwym fioletem w stylu Telekom. To samo można powiedzieć o kolorach czerwonym, zielonym, niebieskim i kilku odcieniach przejściowych. Prawie każdy kolor wygląda dobrze. Mieliśmy tylko trudności z uzyskaniem czysto wyglądającego żółtego. Eve Flare zmaga się nieco z białymi kolorami, choć niekoniecznie jest to zauważalne.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy utrzymywanie jasności lampy powyżej 50 procent. Wszystko poniżej tej wartości oznacza, że kolory nie wyglądają już tak intensywnie. Chłodne białe światło w rzeczywistości wygląda jak mieszanka niebieskiego i fioletowego, jeśli znacznie zmniejszysz jasność. Aktualizacja oprogramowania układowego z wersji 2.1.1 do 2.1.3 nic w tej kwestii nie zmieniła.

Tłem tego jest kilka kompromisów, na które musiała pójść Eve. Rozmieszczenie diod LED jest również interesujące, o czym poinformowała nas firma, gdy nas o to zapytano. za mieszankę kolorów odpowiada 14 białych, 23 czerwone, 7 zielonych i 15 niebieskich diod LED.

Wewnętrzny dyfuzor Eve Flare, w którym znajdują się diody LED. (zdjęcie: Eve Systems)
Wewnętrzny dyfuzor Eve Flare, w którym znajdują się diody LED. (zdjęcie: Eve Systems)

Wyświetlanie kolorów w aplikacji może być nieco problematyczne. Na wyświetlaczu OLED iPhone'a 12 Mini kolory wyglądają nieco inaczej. Na przykład można to powiedzieć o Cherry, niezwykle żywym różu. Na iPhonie w ogóle tego nie widać. To samo można powiedzieć o Scarlet, który ma być czerwony - ale wydaje się być bardziej pomarańczowy. Jeśli szukasz konkretnych kolorów, lepiej wybrać je w oferowanej przestrzeni kolorów. Chcielibyśmy zobaczyć wstępnie ustawione kolory lub coś w rodzaju przełącznika RGB.

W rezultacie jego aplikacja z pewnością nie jest idealna i pozostawia nas pragnących nieco więcej. Podobnie jak w przypadku innych inteligentnych urządzeń domowych, Eve Flare można również podłączyć do innych komponentów, aby umożliwić wspólne sterowanie. Na przykład można to wykorzystać do ustawienia nastrojowego oświetlenia wraz z oświetleniem wieczornym.

Aplikacja Eve Flare z wstępnie wybranymi kolorami ..
Aplikacja Eve Flare z wstępnie wybranymi kolorami ..
... i możliwość zapisywania niestandardowych kolorów.
... i możliwość zapisywania niestandardowych kolorów.

Na spodzie znajdują się dwa gumowane przyciski z wyraźnie określonym punktem nacisku. Należy je jednak naciskać dość mocno, co zapobiega błędom w obsłudze. Jeden z nich włącza światło, a drugi zmienia kolory.

Powolne reakcje

Mamy jeden poważny punkt krytyczny. Eve Flare reaguje w spokojnym tempie. Z jednej strony delikatnie podnosi jasność, co jest miłe. Z drugiej jednak strony, kula nie reaguje natychmiast po wybraniu koloru w aplikacji. W niektórych przypadkach może to zająć znacznie ponad sekundę. Zapytana firma Eve Home wyjaśniła to zachowanie. Eve Flare budzi się tylko co 5000 ms podczas korzystania z baterii. Po podłączeniu do stacji dokującej czas ten zmniejsza się do 2000 ms.

To zachowanie jest szczególnie irytujące, gdy używasz Eve Flare w grupie. Podczas gdy światła Philips Hue reagują prawie natychmiast, można obserwować, jak Eve Flare pozostaje w tyle. Nawet w porównaniu do innych produktów Eve, Eve Flare jest powolny.

Eksperymentowaliśmy również z ustawieniami. Przełączenie na tryb szybki zmienia tylko sposób, w jaki lampa staje się jaśniejsza po włączeniu. Nie zmienia to nic w kwestii powolnych prędkości reakcji. Aktualizacja firmware'u do wersji 2.1.3 również nie przyniosła żadnych zmian.

Jest to jednak problem bardziej szczegółowy. W końcu ogranicza się to tylko do włączania i wyłączania.

Eve Flare działa obecnie tylko z systemami operacyjnymi Apple, ponieważ jest to lampka z gwintem / zestawem domowym. Jako Minimal Thread Device, działa również jako punkt końcowy w sieci i nie może być używany jako repeater.

Aktualizacja Matter ma dopiero nastąp

ić.

Nie jest jednak jasne, kiedy Eve Flare będzie mogła być używana z Amazon's Alexa lub Google Home. Eve Home nie chciał komentować tej kwestii, gdy został o to zapytany.

Pros

+ wodoodporna obudowa z certyfikatem IP65
+długi czas pracy
+bardzo równomierne oświetlenie
+bardzo intensywne kolory

Kons

- czasami dość długie czasy reakcji
- stabilność kolorów nie zawsze jest gwarantowana w ciemniejszych ustawieniach
-aktualizacja matrycy jeszcze przed nami
-stacja dokująca jest zbyt lekka

Werdykt

Eve Flare jako oświetlenie otoczenia. (zdjęcie: Eve Systems)
Eve Flare jako oświetlenie otoczenia. (zdjęcie: Eve Systems)

Jeśli postrzegasz Eve Flare wyłącznie jako nastrojowe światło, powinieneś być całkiem zadowolony z (co prawda ogromnej) kuli. Światło jest dobre, czasy pracy są bardzo dobre, a wybór kolorów jest również bardzo dobry. Nie jesteśmy do końca przekonani do jej sterowania ze względu na aplikację Eve i jej nieco dziwny kolorowy wyświetlacz.

Z drugiej strony, ci, którzy oczekują od tego urządzenia oświetlenia pomieszczenia, będą prawdopodobnie nieco rozczarowani. Mały Olight Obulbsktóre również testowaliśmy, są znacznie jaśniejsze. Jednak nie zbliżają się one do odwzorowania kolorów Eve. Obulbs mają również nieestetyczne cienie u podstawy.

Eve natomiast bardzo ładnie rozprowadza światło wewnątrz kuli. Jeśli nie przyglądać się uważnie, czasami można odnieść wrażenie, że patrzy się na świetlisty dysk, a nie świetlistą kulę. Niesamowite, zwłaszcza w kontekście rozmiaru.

Cena i dostępność

Eve Flare można kupić na Amazon za około 100 USD

Transparency

The present review sample was given to the author by the manufacturer free of charge for the purposes of review. There was no third-party influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Krótka recenzja Eve Flare: Inteligentna lampa domowa, która tworzy dobre nastrojowe oświetlenie, ale nie może oświetlić całego pokoju
Andreas Sebayang, 2023-08- 1 (Update: 2023-08- 1)