Notebookcheck Logo

Kapitalizacja rynkowa NVIDIA po raz pierwszy przekroczyła poziom 1 biliona USD

Świat ma nową firmę wartą bilion dolarów. (Źródło: NVIDIA)
Świat ma nową firmę wartą bilion dolarów. (Źródło: NVIDIA)
Kurs akcji firmy NVIDIA ostatecznie doprowadził ją dziś (30 maja 2023 r.) do klubu o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1 bilion USD. Jej błyskawiczna wycena wynika z (bardzo wyraźnego) skupienia się na sprzęcie i usługach związanych ze sztuczną inteligencją. Nowy status firmy przyczynił się również do wzrostu akcji innych firm technologicznych, w tym AMD.
AI Business GPU Software Storage

NVIDIA oficjalnie dołączyła do Apple, Google i Meta w klubie "kapitalizacji rynkowej o wartości biliona dolarów" dzisiaj (30 maja 2023 r.) - tak długo, jak cena jej akcji pozostanie na poziomie 404,86 USD lub wyższym lub wyżej. Niemniej jednak, firma może teraz zawsze powiedzieć, że była warta tyle, co Amazon przynajmniej na pewnym etapie.

Wzrost kapitalizacji Team Green do dwunastocyfrowej wartości jest oczywiście związany z kluczową rolą, jaką odegrała w zapewnieniu krzem i rozwiązań niezbędnych dla sztucznej inteligencji na największą możliwą skalę, takich jak Grace Hopper 'superchipzaprezentowany podczas Computex 2023 - jensen Huang wyraźnie wolałby, aby ludzie "kupowali więcej, oszczędzali więcej" (i nie myśleli o tym zbyt wiele), zamiast skupiać się na mniej udanych obszarach działalności jego OEM.

Osiągnięcie kamienia milowego przez firmę miało również pozytywny wpływ https://www.cnbc.com/2023/05/25/nvidia-earnings-lift-amd-while-other-chipmakers-like-intel-fall.html na ceny akcji innych firm, Marvell i Broadcom w tym. Może to być również związane ze wzrostem na rynku gigantów technologicznych, takich jak AMD choć w mniejszym stopniu dla Intel i Qualcomm. W przyszłości NVIDIA może mieć szansę na utrzymanie swojej nowej kapitalizacji rynkowej dzięki prognozom sprzedaży na poziomie 11 mld USD do następnego drugiego kwartału fiskalnego (2QF2024).

Kup Asus Dual GeForce RTX 4070 OC Edition 12GB GDDR6X na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Kapitalizacja rynkowa NVIDIA po raz pierwszy przekroczyła poziom 1 biliona USD
Deirdre O'Donnell, 2023-05-31 (Update: 2023-05-31)