Luis, YouTuber zajmujący się majsterkowaniem, zamieścił na swoim kanale film przedstawiający drona X-wing, którego zbudował próbując stworzyć działający model myśliwca T-65 X-wing z Gwiezdnych Wojen. Działający model X-winga powstał dopiero po sześciu iteracjach.
Projekt drona został zainspirowany dronem Red Bulla, którego prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. Ostateczny prototyp był szybki, choć nie tak szybki jak inspiracja. W przeciwieństwie do miniatury filmu na YouTube i wcześniejszych doniesień o prędkości 152 mph, Luis twierdzi, że dron ma maksymalną prędkość 216 km/h (134 mph) i czas lotu około 10 minut.
Projekt nie obył się bez kompromisów, z których jednym było umieszczenie wirników na końcu skrzydeł, mimo że oryginalny dron Star Wars miał je bliżej kadłuba (u podstawy skrzydeł). Projekt został również udostępniony na zasadach open-source; pliki można znaleźć na stronie Printables.
Proszę kupić Quadcopter Propel Star Wars X-wing za 174 USD na Amazon.
Źródło(a)
Niemiecki inżynier (link powyżej)



