Notebookcheck Logo

Intel Wireless Charging Technology

Teaser
Prace nad Intel WCT (Wireless Charging Technology) trwają od 2008 roku i mają się ku końcowi.

Na początku 2013 roku światło dzienne ujrzy chipset oznaczony marką Intela, który będzie wykorzystywał bezprzewodową technologię zasilania. Na początek znajdzie zastosowanie zapewne jedynie w konstrukcji pokazowej, a z czasem ma trafić do komputerów dostępnych w sprzedaży.

WCT ma nie być jedynie matą ładującą wykorzystującą indukcję a rozwiązaniem realnie uwalniającym od kabli i zasilacza, opartą o rezonans elektryczny. Będzie obejmować swoim zasięgiem nie tylko laptopy, ale również smartfony, drukarki i aparaty cyfrowe ładowane w ten sam sposób.

By wykorzystać to rozwiązanie, trzeba będzie uruchomić aplikację WCT i wyszukać kompatybilne urządzenia. I tak np. ultrabook będzie mógł posłużyć jako źródło zasilania dla smartfona. Odległość między nimi będzie musiała wynosić około 3 cm, a bezprzewodowe ładowanie potrwa jakąś godzinę.

Rozwój tematyki zasilania bezprzewodowego można prześledzić, czytając nasze artykuły z lat: 2007 (Zasilanie bez kabli), 2008 (Bezprzewodowe zasilanie laptopów wg Intela) i 2009 (Latitude Z zasilany bezprzewodowo? oraz Dell Latitude Z600 - premiera i szczegóły).

Źródło: Intel

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2012 08 > Intel Wireless Charging Technology
Sylwester Cyba, 2012-08-30 (Update: 2012-08-30)