Notebookcheck Logo

Intel MESO: szansa na prawdziwe AI

Intel MESO
Intel MESO
W sieci pojawiło się dużo informacji nt. urządzenia Intel MESO, które za kilka lat może zrewolucjonizować AI.

W firmie Intel pracuje Amir Khosrowshahi, czyli jeden z najlepszych ekspertów od naśladowania pracy ludzkiego mózgu z użyciem elektroniki. Pierwotnie współtworzył firmę Nervana, która została przejęta przez Intela za 350 mln USD w 2016 roku.

Załączony obrazek prezentuje to, z czym wiązane są wielkie nadzieje. Intel MESO w ciągu od 2 do 5 lat ma zacząć dawać pierwsze rezultaty (powiedzmy, że chodzi o sprawny prototyp). Za 10 lat ma się zaś przerodzić w coś, z czego będą dumni jego twórcy, czyli przeskoczy dzisiejsze procesory AI co najmniej trzydziestokrotnie (taki rząd wielkości działa na wyobraźnię inwestorów).

Intel MESO (magnetoelectric spin-orbit) to także bardzo niskie zapotrzebowanie na energię. Póki co to tylko szacunki i nadzieje, ale z biegiem lat celem jest zejście do poziomów tak niskich, jak te mierzone w ludzkim mózgu (poniżej 100 miliwoltów).

Z tego, co napisałem wyżej, wynika, że to nadal zaawansowane, ale jednak początki. Co za tym idzie, przed firmą Intel jeszcze długa droga, która pociągnie za sobą duże sumy na dalsze badania i rozwój (R&D).

Źródło: VentureBeat

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Intel MESO: szansa na prawdziwe AI
Sylwester Cyba, 2019-02-21 (Update: 2019-02-21)