Notebookcheck

Infineon: outsourcing na Tajwanie

Niemiecka firma Infineon chce zacieśnić współpracę z firmami z Tajwanu.
Sylwester Cyba,

W firmie Infineon zapadła decyzja o outsorcingu produkcji seryjnej o małym stopniu skomplikowania na rzecz firm z Tajwanu. Innymi słowy zostanie zlecona masówka (coś powtarzalnego i prostego do wytworzenia; w tym specjalizuje się polska gospodarka jako podwykonawca dla niemieckich odbiorców) firmom działającym w Azji a zajmującym się realizacją zamówień złożonych przez klientów z całego świata (Infineon współpracuje m.in. z tajwańskimi firmami TSMC, UMC i VIS). Jednocześnie układy scalone wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniczne będą nadal produkowane w centrali Infineon w Niemczech (ostatnio pisałem o przejęciu firmy Siltectra i jest to dobry przykład).

Infineon na Tajwanie chce też współpracować, jeśli idzie o innowacje. Należy to rozumieć tak, że jeśli któraś z lokalnych firm będzie miała do zaoferowania coś przełomowego, to Niemcy chętnie z tego skorzystają (np. litografia 7 nm). Już teraz 34% przychodów ze sprzedaży firmy Infineon bierze się z Chin i okolic (jak Tajwan). Mowa m.in. o chińskich firmach Huawei, BYD i Baidu.

Źródło: DigiTimes

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Infineon: outsourcing na Tajwanie
Sylwester Cyba, 2019-02-21 (Update: 2019-02-21)