Notebookcheck Logo

IPO ARM powoduje eksplozję cen akcji w pierwszym tygodniu na Nasdaq

ARM wchodzi na giełdę. (Źródło: ARM)
ARM wchodzi na giełdę. (Źródło: ARM)
ARM z powodzeniem wdrożył swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO), o której mówi się, że zawyżyła cenę akcji o 10% od samego początku notowań. Przewiduje się, że duże firmy z branży technologicznej, takie jak Samsung, Intel, AMD i MediaTek, znacząco zainwestują w ofertę, która jest obecnie uznawana za największą tego typu w ciągu ostatnich kilku lat.
ARM Business Launch Intel

ARM oficjalnie pokonał Rivian o tytuł największej oferty publicznej w 2020 roku, udostępniając na stronie 95 500 000 Amerykańskich akcji depozytowych (ADS), z których każda odpowiada jednej akcji zwykłej kluczowego projektanta chipów, po cenie 51 USD za sztukę.

Następnie okazało się, że podskoczyły one do ~ 56,10 USD za sztukę na początku handlu na giełdzie Nasdaq. Teraz spędzą pierwszy wolny weekend pod adresem US$60.75chociaż stwierdzono, że w pewnym momencie przed zakończeniem notowań 15 września 2023 r. osiągnęły one szczyt w wysokości prawie 70 USD (lub 1,35-krotność ich pierwotnej ceny).

Gwarantowana przez Goldman Sachs (który podobno również odnotował wzrost ceny swoich akcji) oferta może nieuchronnie przyciągnąć grube ryby, takie jak Microsoft, Intelsamsung i Applei tak dalej, TSMC ma już zobowiązać się do 100 mln USD na IPO przed szacowaną datą jego zamknięcia 18 września 2023 roku.

W międzyczasie dyrektor generalny ARM Rene Haas przekazał "serdeczne podziękowania""pracownikom, partnerom i całemu ekosystemowi, którzy pracowali razem, aby rozwijać (naszą) platformę obliczeniową w naszej 33-letniej historii" i zachwala swoje "ponowne wejście na rynki publiczne" jako kolejny etap w dążeniu do "budowania przyszłości komputerów".

Kup Lenovo Tab M9 na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > IPO ARM powoduje eksplozję cen akcji w pierwszym tygodniu na Nasdaq
Deirdre O'Donnell, 2023-09-17 (Update: 2023-09-17)