Xiaomi było zajęte beta-testami swojej aktualizacji Aktualizacji HyperOS 3 na szerokiej gamie urządzeń, z planami dostarczenia stabilną wersję do swoich najnowszych i najbardziej premium modeli do końca października. Właściciele serii Xiaomi 15, Redmi K80 Pro i Xiaomi Pad 7 Pro mogą już wypróbować wczesną wersję skórki HyperOS 3 opartej na Android 16, a teraz jeszcze więcej urządzeń ma wkroczyć do akcji.
Według XiaomiTime, Xiaomi wewnętrznie testuje wersje HyperOS 3 oparte na Android 15 dla nowej partii telefonów Xiaomi i Redmi. Co najmniej 16 modeli zostało zauważonych z wewnętrznym oprogramowaniem układowym OS3.0.250923, w tym popularne urządzenia, takie jak Redmi K50 Ultra, Xiaomi 12, Redmi Note 13 5Gi POCO F5 Pro.
Oto pełna lista urządzeń, na których uruchomiono HyperOS 3
- Xiaomi 12
- Xiaomi 12 Pro
- Xiaomi 12S
- Xiaomi 12S Pro
- Xiaomi 12S Ultra
- Xiaomi 12T Pro (Global)
- Xiaomi 12T Pro
- Redmi K50 Ultra
- Redmi K60
- MIX Fold 2
- Xiaomi Civi 3
- Redmi Note 13 5G
- Redmi Note 13R Pro
- Redmi Note 12T Pro
- POCO F5 Pro (Global)
- POCO X6 Neo
Wewnętrzne wersje testowe są podobno oparte na Android 15, co jest nieco rozczarowujące, ponieważ nowsze urządzenia Xiaomi otrzymały bety HyperOS 3 oparte na Android 16. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu dla większości użytkowników, ponieważ większość dużych zmian i ulepszeń jest powiązana z niestandardową skórką Xiaomi, HyperOS.
Xiaomi nie uruchomiło jeszcze żadnych publicznych programów beta dla tych modeli, ale biorąc pod uwagę, że obecnie trwają wewnętrzne testy, użytkownicy prawdopodobnie nie będą musieli czekać zbyt długo, aby dostać w swoje ręce nowe oprogramowanie.
A jeśli zastanawiają się Państwo, kiedy nadejdzie stabilna aktualizacja, oficjalna mapa drogowa Xiaomi przewiduje, że HyperOS 3 wyląduje na serii Xiaomi 12, MIX Fold 2, Redmi Note 12T Pro i Redmi K50 Ultra w styczniu 2026 roku.
Źródło(a)
Via: XiaomiTime