Notebookcheck Logo

Himax: WiseEye 2.0 NB

Na dniach zostaną zademonstrowane możliwości pierwszej z nowości targów Computex 2019.

O tytułowym rozwiązaniu technicznym mówiło się od lat i w końcu zostało zapowiedziane jako jedna z atrakcji targów Computex 2019.

Projekt WiseEye 2.0 NB (czujnik obecności użytkownika) jest realizowany przez Himax Technologies (producent półprzewodników związanych z przetwarzaniem obrazu; tu odpowiedzialny za czujnik CMOS) i jej spółkę córkę o nazwie Emza Visual Sense (specjaliści od algorytmów AI przetwarzających obraz wideo; dane przetwarza wyspecjalizowany układ ASIC). Pomyślany jest o stosowaniu w laptopach, więc wzmianka o nim jest jak najbardziej na miejscu. Cechują go bardzo niski pobór mocy, ciągła praca i przetwarzanie obrazu wspomagane przez AI a stwierdzać ma, czy użytkownik jest przy komputerze i co akurat robi (np. ostrzega, że ktoś nam się kręci za plecami).

Tytułowe rozwiązanie ma szansę pojawić się w laptopach wytwarzanych przez firmę Quanta Computer (tajwański producent laptopów przyjmujący zamówienia z całego świata). To właśnie na stoisku Quanty będzie można zobaczyć, jak to działa w praktyce.

Pierwsze laptopy z WiseEye 2.0 NB mają trafić do sprzedaży w połowie 2020 roku.

Źródło: GlobeNewswire

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2019-05-22 (Update: 2019-05-22)