Notebookcheck Logo

HP rezygnuje z serii Envy, Pavilion i Spectre na rzecz marki Omni we wszystkich przyszłych produktach konsumenckich AMD, Intel i Qualcomm

HP zachowa również modyfikatory opisowe, takie jak "Fold" dla podwójnych ekranów i "Flip" dla komputerów konwertowalnych. (Źródło zdjęcia: HP)
HP zachowa również modyfikatory opisowe, takie jak "Fold" dla podwójnych ekranów i "Flip" dla komputerów konwertowalnych. (Źródło zdjęcia: HP)
HP potwierdziło, że OmniBook X jest początkiem całego rebrandingu konsumenckiego. W przyszłości wszystkie urządzenia konsumenckie HP będą oznaczone marką "Omni", w tym urządzenia, które wcześniej były sprzedawane w ramach serii Envy, Pavilion i Spectre.
AMD ARM Intel Laptop / Notebook Desktop

HP wypuściło teraz swoje pierwsze laptopy z procesorem Snapdragon X Elite, które sprzedaje w ramach serii EliteBook i OmniBook jako EliteBook Ultra G1q i OmniBook X. Ostatecznie obie te nazwy były znane, zanim HP ogłosiło cokolwiek oficjalnie. Nie było jednak jasne, czy ta para będzie również pierwszym wysiłkiem w ramach poważnego rebrandingu.

W komunikacie prasowym https://press.hp.com/us/en/blogs/2024/branding-update.htmlhP podkreśliło, że wszystkie przyszłe urządzenia konsumenckie będą wydawane pod jednym prefiksem, z wyjątkiem działu gier. Tak jak poprzednio, dział gier zachowa markę OMEN. Natomiast wszystkie inne urządzenia konsumenckie będą oferowane z przedrostkiem "Omni", co HP wyjaśnia w następujący sposób:

OmniBook - pierwotnie używany dla jednego z naszych pierwszych portfolio notebooków - ma uniwersalne znaczenie, a przedrostek "Omni" - w jego najprawdziwszym znaczeniu - oznacza "wszystko". W hybrydowym świecie, w którym nieustannie łączymy pracę i zabawę, przedrostek "Omni" uosabia ten sposób myślenia i reprezentuje różnorodną gamę produktów HP, które zaspokajają wszystkie potrzeby. W końcu HP to firma zbudowana na partnerstwie, które na nowo zdefiniowało związek między ludźmi a pracą.

Ta odnowiona marka odzwierciedla naszą silną wiarę w uniwersalność naszej oferty komputerów konsumenckich i potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań tak różnorodnych i elastycznych, jak życie konsumentów.

Dla przypomnienia, zmiana ta dotyczy również nowej generacji produktów AMD i Intel. W związku z tym nie pojawią się nowe wersje Envy, Pavilion ani Spectre, inne niż te, które HP już ogłosiło. Opierając się na poniższym obrazku, wydaje się, że poziomy "Omni" 3 i "Omni" 5 przejmą linię Pavilion, a seria Envy zostanie zastąpiona przez "Omni" 7 i potencjalnie "Omni" X. W związku z tym wydaje się, że HP zamieniło swoją serię Spectre na poziom "Omni" Ultra.

HP rozszerza to, wyjaśniając, że coś takiego jak OmniBook 3 "spodoba się klientom, którzy priorytetowo traktują rozrywkę i użytek osobisty". Dla porównania, firma zaprojektowała warstwę OmniBook X "dla osób o wyższych wymaganiach kreatywnych i technicznych". Tymczasem HP nie tylko zarezerwuje poziom "Ultra" dla swoich "najbardziej premium ofert", jak sugeruje jego nazwa, ale także zarezerwuje go dla "urządzeń, które redefiniują tradycyjne współczynniki kształtu". Dla kontekstu, rebranding konsumencki HP zbiega się z odpowiednikiem dla jego działu komercyjnego, którego szczegóły opisaliśmy omówiliśmy osobno.

(Źródło obrazu: HP)
(Źródło obrazu: HP)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > HP rezygnuje z serii Envy, Pavilion i Spectre na rzecz marki Omni we wszystkich przyszłych produktach konsumenckich AMD, Intel i Qualcomm
Alex Alderson, 2024-05-21 (Update: 2024-05-21)