Notebookcheck

HP Omen X 2S

HP Omen X 2S
HP Omen X 2S
Ostatnia z nowości firmy HP robi największe wrażenie i może zapoczątkować modę na dodatkowe wyświetlacze.

Laptop HP Omen X 2S (15,6", wysokość obudowy 20 mm) jest częściowo zainspirowany tym, co pokazała wcześniej konkurencja. Widać wyraźnie, że ktoś oglądał "naleśniki" do gier i pustą przestrzeń między klawiaturą a wyświetlaczem postanowił zagospodarować. Trafił tam ekran o przekątnej 6" pracujący w rozdzielczości 1080p. Można na nim uruchomić takie rzeczy, jak WeChat, WhatsApp, Spotify, Twitch czy YouTube.

Wspomnę jeszcze, że istnieje coś takiego, jak oprogramowanie Omen Command Center, które ma ułatwiać życie gracza komputerowego. Oczywiście można je uruchomić na tym pomocniczym ekranie, o którym mowa wyżej.

Tak jak w laptopie Omen 15, zastosowano tu kartę grafiki Nvidia GeForce RTX 2080 z Max-Q i procesor Intel Core 9. generacji (aż po Core i9).

Chłodzenie zapewnione jest przez Omen Tempest (Blender dla grafików działa szybciej o ok. 8,5%) i pastę termoprzewodzącą Thermal Grizzly (ciekły metal).

Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Laptop do gier o nazwie HP Omen X 2S trafi do sklepów już w czerwcu 2019 a kosztować ma nie mniej, niż 2100 USD.

Źródło: informacja prasowa

 

> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > HP Omen X 2S
14. maja 2019

 

Please share our article, every link counts!
C03:28 11.08