Notebookcheck Logo

HP ElitePad 900

Teaser
Za oceanem odbyła się premiera tabletu HP ElitePad 900. Jego odbiorcami mają być klienci z sektora publicznego i z prywatnych przedsiębiorstw.

HP ElitePad 900 został przedstawiony jako lekki i smukły tablet z Windows 8 i procesorem Intela.

Wyświetlacz ma przekątną 10,1" (proporcja ekranu 16:10) i jest chroniony przez szybę Corning Gorilla Glass 2. Sama obudowa zawiera elementy z aluminium. Przy grubości 9,2 mm waży około 700 g.

W skład HP ElitePad Productivity Jacket wchodzą klawiatura, dodatkowe złącza (m.in. HDMI i USB) oraz czytnik kart pamięci SD. Opcjonalnie można też zamówić dodatkowy akumulator.

Za sprawą HP ElitePad Docking Station można zrobić z tego urządzenia maszynę przydatną do pracy w biurze.

Tablet ten ma spełniać wymogi bliskie tym stawianym przez wojsko. A więc wykazuje zwiększoną odporność na upadek, wibracje, kurz i skrajne temperatury.

Na czas transportu można wykorzystać HP ElitePad Rugged Case. 

Wielu potencjalnych klientów zainteresuje przednia kamerka 1080p oraz druga z czujnikiem 8 megapikseli, która jest wspomagana przez błysk światła LED. W zestawie HP będzie dołączało oprogramowanie CyberLink YouCam.

W zestawie znajduje się kilka rozwiązań HP Client Security: HP BIOS Protection, Security Manager, HP Drive Encryption oraz Device Access Manager, Computrace i Sparekey.

Kompatybilność z rodziną architektur x86 oznacza wsparcie dla rozwiązań HP Client Management. Taki LANDesk Management Suite pozwala na zdalną ochronę danych na utraconych urządzeniach przez ich pełne i selektywne wymazywanie lub blokadę tabletu.

HP ElitePad 900 trafi do sieci sprzedaży w styczniu 2013 roku. Wtedy też zostaną podane ceny. 

Źródło: engadget

Aktualne ceny tabletów HP ElitePad 900

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2012-10- 1 (Update: 2013-08-15)