Notebookcheck Logo

HP EliteBook Revolve

Teaser
Od marca 2013 roku w sprzedaży ma być dostępny nowy notebook z funkcją tabletu - HP EliteBook Revolve.

EliteBook Revolve otrzymał refleksujący i zarazem dotykowy wyświetlacz o przekątnej 11,6" (1366 x 768 pikseli) z powłoką Gorilla Glass 2. Będą w nim montowane procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 (Ivy Bridge ULV). Pamięć masową zapewnia dysk SSD typu mSATA o pojemności do 256 GB. Gniazda pamięci operacyjnej są dwa, w tym jedno zajęte przez niewymienialne 4 GB RAM.

Obudowa Revolve jest wykonana ze stopów aluminium i magnezu. Komputer ma ważyć około 1,4 kg i spełnia restrykcyjne kryteria certyfikacji MIL-STD 810G.

Jeśli chodzi o łączność, to EliteBook Revolve został wyposażony w moduł WiFi 802.11n, tradycyjną sieciówkę (LAN) oraz modem LTE/HSPA+ z obsługą NFC (obsługa np. do płatności).

To sprzęt o charakterze biznesowym, więc w standardzie znajduje się moduł szyfrujący TPM.

Zestaw złączy tworzą: dwa gniazda USB 3.0, DisplayPort, złącze stacji dokującej oraz wyjście/wejście audio. Niewielka obudowa skrywa także czytnik kart microSD.

Komputery z serii Revolve, co naturalne, będą sprzedawane z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 8.

W sprzedaży będzie również dostępny szereg akcesoriów takich jak stacja dokująca z funkcją ładowania do 10 sztuk Revolve za jednym razem czy piórka do obsługi ekranu dotykowego.

Źródło: Notebook Italia

Aktualne ceny HP EliteBook Revolve 810

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2012-12- 5 (Update: 2013-08-15)