Notebookcheck Logo

HP Chromebook x2

HP Chromebook x2
HP Chromebook x2
Latem do sklepów trafi laptop typu 2 w 1 o nazwie HP Chromebook x2.

Komputer HP Chromebook x2 (12,3" QHD, Gorilla Glass 4) umożliwia pracę tak jako tablet a po podłączeniu klawiatury także jako laptop. Sprzęt tego typu był często spotykany ale z system operacyjnym Windows a nie Chrome OS. Po części jest on więc nowatorski i zwiększa atrakcyjność Chromebooków - do tej pory ekran bywał dotykowy ale na stałe zespolony z klawiaturą.

Oczywiście sprzęt ten jest sprzedawany z dostępem do sklepu Google Play Store a w nim znaleźć można m.in. aplikacje przygotowane pod system operacyjny Android.

Producent wspomina o 10 godzinach pracy na jednym ładowaniu akumulatora. To całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że zastosowano tu procesor Intel Core 7. generacji, eMMC 32 GB i pamięć typu LPDDR3 (8 GB).

HP Chromebook x2 posiada dwa złącza wielozadaniowe, czyli USB typu C (dane, zasilanie, obraz) oraz gniazdo audio.

Wiadomo też o: czytniku kart pamięci microSD, 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze Google (na dwa lata za darmo), głośnikach B&O oraz o kamerkach (5 i 13 megapikseli).

Masa tytułowego laptopa wynosi ok. 735 g.

W sprzedaży pojawi się po 10 czerwca 2018 roku i ma wtedy kosztować nie mniej niż 600 USD. W zestawie znajduje się pióro cyfrowe do obsługi dotykowego wyświetlacza.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-04-10 (Update: 2018-04-10)