Notebookcheck Logo

Google Nest Wifi Pro: Rozpoczynają się zamówienia przedpremierowe na routery zgodne ze standardem Matter i Wi-Fi 6E

Google Nest Wifi Pro występuje w czterech kolorach. (Źródło obrazu: Google)
Google Nest Wifi Pro występuje w czterech kolorach. (Źródło obrazu: Google)
Google zaprezentowało Nest Wifi Pro, swój najbardziej zaawansowany router Wi-Fi do tej pory. Nowy router nie tylko obsługuje łączność Wi-Fi 6E, ale również wiele jednostek może być wykorzystywanych w konfiguracji mesh. Google Nest Wifi Pro obsługuje również standard inteligentnego domu Matter, wśród innych funkcji.
Smart Home Security Gadget Launch

Google ogłosiło Google Nest Wifi Pro, pomimo tego, że wydarzenie produktowe zostało zaplanowane na 6 października. Zbudowany, aby zmieścić się w domu, nie wyglądając zbyt natrętnie, Nest Wifi Pro jest również jej pierwszy router Wi-Fi 6E; do tej pory, routery firmy zostały marooned na starszym standardzie Wi-Fi 5.

Według Google, trójpasmowy router w Nest Wifi Pro pozwala mu działać z prędkością do 5,4 Gbps (AXE5400) poprzez sieci 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz. Dodatkowo każdy router oferuje do 2200 stóp kwadratowych na router, które skalują się liniowo dla każdego dodanego routera dzięki IEE 802.11s mesh Wi-Fi. Fineprint Google stwierdza jednak, że nie należy łączyć więcej niż pięciu routerów w sieci mesh.

Co więcej, Nest Wifi Pro może obsłużyć do 300 urządzeń podłączonych w jednej sieci i ma dwa porty Gigabit Ethernet na router. Niestety, nowego routera nie można połączyć w sieć mesh z obecnymi routerami Google Wifi lub Nest Wifi. Google nie podało przyczyny tej niekompatybilności, ale oznacza to, że trzeba zmodernizować całą sieć, aby móc korzystać z Nest Wifi Pro.

Cena Nest Wifi Pro zaczyna się od 199,99 USD za pojedynczy router i wzrasta do 299,99 USD za dwie jednostki. Alternatywnie, Google sprzedaje trzy pakiety za 399,99 USD. Stąd najtańszym sposobem na maksymalny zasięg siatki routera jest zakup dwóch i trzech pakietów za 699,98 USD. Dostępny do zamówienia w Fog, Lemongrass, Linen i Snow sposobów kolorów od dzisiaj, Nest Wifi Pro rozpocznie wysyłkę 27 października.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Google Nest Wifi Pro: Rozpoczynają się zamówienia przedpremierowe na routery zgodne ze standardem Matter i Wi-Fi 6E
Alex Alderson, 2022-10- 5 (Update: 2022-10- 5)