Notebookcheck

Giantplus: fabryka LCD w Chinach na sprzedaż

Tajwańska firma Giantplus Technology chce się pozbyć fabryki w Chinach.
Sylwester Cyba,

Rozwinę wstęp i napiszę, że firma Giantplus zajmuje się produkcją matryc LCD i części do nich. Zakład w Kunshan w Chinach to jedna z czterech fabryk. Przejmie go lokalny fundusz inwestycyjny za równowartość ok. 60 mln USD. Transakcja ma dojść do skutku w II kw. 2019 roku.

Firma Giantplus zachowa dwa inne zakłady w Chinach (w Shenzhen i Kunshan; ten pierwszy wytwarza 2 mln matryc do samochodów miesięcznie), które zajmują się tym samym, co ten właśnie sprzedawany. W zapasie ma też trzeci na Tajwanie, w Toufen (produkuje 200 tys. paneli LCD miesięcznie na rynek motoryzacyjny).

Tytułowa transakcja ma na celu realizację podjętej strategii. Chodzi o zmniejszenie zaangażowania na rynku konsumenckiej elektroniki użytkowej (produkty dla przeciętnego zjadacza chleba) i koncentrację na rynkach motoryzacyjnym i przemyśle (czyli tam, gdzie są duże pieniądze i poważne projekty).

W 2018 roku 30% udziału w sprzedaży mają matryce na rynek motoryzacyjny a 50% te dla przemysłu, POS (point of sale), gadżetów podręcznych i tych zakładanych, jak ubranie czy biżuteria (wearable devices).

Źródło: TechPowerUp

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 12 > Giantplus: fabryka LCD w Chinach na sprzedaż
Sylwester Cyba, 2018-12-14 (Update: 2018-12-14)