Tag Heuer opublikował na stronie teaser potwierdzając, że zupełnie nowy smartwatch zostanie zaprezentowany w środę, 8 października. Witryna teaserowa nie ujawnia żadnych szczegółów na temat nowego smartwatcha, ale można założyć, że Tag Heuer Connected Calibre E4 w końcu doczeka się prawdziwego następcy po ponad trzech latach, ponieważ obecna generacja smartwatchy producenta została ogłoszona w lutym 2022 roku.
Oczekuje się, że nowy flagowy smartwatch otrzyma co najmniej dwie znaczące aktualizacje. Po pierwsze, producent może wycofać przestarzały procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ i zdecydować się na obecny Snapdragon W5 Gen 2. Zastąpiłoby to stary procesor z czterema wydajnymi rdzeniami ARM Cortex-A57 taktowanymi zegarem do 1,7 GHz chipsetem, który jest znacznie wydajniejszy dzięki czterem rdzeniom Cortex-A53 i procesowi produkcyjnemu 4 nm zamiast 12 nm. Nowy SoC obsługuje również łączność satelitarną.
Jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że Tag Heuer od lat opracowuje panel microLED dla smartwatchy we współpracy z AU Optronics. Sugeruje to, że Tag Heuer Connected Calibre E5 może stać się drugim smartwatchem na świecie z wyświetlaczem microLED. Technologia ta niedawno zadebiutowała w Garmin Fenix 8 Pro microLED. Smartwatch Garmina ma jasność wyświetlacza wynoszącą 4500 nitów, w porównaniu do około 3000 nitów w Fenix 8 Pro AMOLED(od 1199 USD na Amazon). Jednak wersja microLED jest również droższa, więc wyświetlacz z pewnością może również wpłynąć na cenę kolejnego smartwatcha Tag Heuer.