Firma Ninkear wprowadza na rynek przystępną cenowo alternatywę dla urządzenia Microsoft Surface z 13-calowym ekranem dotykowym

Firma Ninkear po cichu wprowadziła na rynek nowy, przystępny cenowo model S13 Neo, stanowiący konkurencję dla urządzeń Microsoft Surface. Jest to zasadniczo zmodyfikowana wersja tabletu z systemem Windows (niebędącego modelem Neo), który recenzowaliśmy wcześniej.
Pierwsza godna uwagi zmiana dotyczy procesora. Podczas gdy model konwertowalny bez oznaczenia „Neo” jest wyposażony w procesor Intel Core Ultra 5 115U, nowy S13 Neo posiada procesor N150 – wolniejszy procesor, który jest również wyposażony w mniej wydajną zintegrowaną kartę graficzną (iGPU). Niemniej jednak nadal zapewnia on wystarczającą moc do wykonywania codziennych zadań i korzystania z rozrywki.
Ten czterordzeniowy procesor z serii Twin Lake współpracuje z 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5 oraz dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Wewnątrz znajduje się aktywny wentylator chłodzący, który, jak twierdzi producent, zapewnia niską temperaturę pracy bez nadmiernego hałasu.
Z przodu urządzenie Ninkear S13 Neo wyposażono w 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli, proporcjach 3:2 oraz jasności na poziomie 350 nitów. Producent podkreśla, że ten ekran dotykowy oferuje 1024 poziomy czułości na nacisk, co sprawia, że ten tablet z systemem Windows stanowi dobry wybór do prac twórczych.
Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 46,2 Wh, a firma Ninkear gwarantuje do 8 godzin pracy po pełnym naładowaniu. Jeśli chodzi o konfigurację portów, model S13 Neo posiada następujące złącza:
- 2x USB 3.0 typu A
- 2x USB typu C
- 1x gniazdo audio 3,5 mm
Inne istotne cechy to obsługa klawiatury magnetycznej, całkowicie metalowa obudowa o wadze 878 gramów (1,93 funta) oraz przedni aparat o rozdzielczości FHD. Ten tablet z systemem Windows jest obecnie dostępny w serwisie AliExpress w cenie 576,38 USD oraz w oficjalnym sklepie za 519,99 EUR.









