Notebookcheck Logo

Ekskluzywny dla Samsunga Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy trafia do innych urządzeń, prawdopodobnie 8 Plus Gen 2, o którym Qualcomm do tej pory nie mówił

S23 Ultra 8 Gen 2 dla Galaxy to prawdopodobnie 8+ Gen 2 dla nowych flagowych telefonów Android, które pojawią się w tym roku
S23 Ultra 8 Gen 2 dla Galaxy to prawdopodobnie 8+ Gen 2 dla nowych flagowych telefonów Android, które pojawią się w tym roku
Qualcomm może nie wypuścić w tym roku nowego SoC Snapdragon 8+ Gen 2. Staje się to oczywiste z faktu, że SoC RedMagic 8S Pro jest tym samym podkręconym wariantem, co 8 Gen 2 dla Galaxy, który Qualcomm oferuje dla flagowej i składanej linii Samsunga 2023. Chociaż ma to sens biznesowy dla Qualcomm, klienci będą musieli dołożyć należytej staranności.
ARM Android Smartphone

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 udowodnił, że jest wyjątkowym flagowym SoC dla 2023 Android smartfonów. The Samsung Galaxy Seria S23zostały zdefiniowane przez 8 Gen 2 dla Galaxy wariant, który Qualcomm opracował wyłącznie dla tej serii, a także dla nowego Z Flip5 i Z Fold5 foldables. Wygląda na to, że ta wyłączność dobiegła końca, a 8 Gen 2 dla Galaxy może być w rzeczywistości 8+ Gen 2 na którą czekaliśmy.

Oryginalny numer części Snapdragona 8 Gen 2 to SM8550-AB, który zawiera rdzeń Cortex-X3 Prime Core 3,2 GHz i 680 MHz Adreno 740 GPU. Z drugiej strony, 8 Gen 2 dla Galaxy nosi numer części SM8550-AC i jest wyposażony w Prime Core taktowany zegarem 3,36 GHz i GPU Adreno 740 działający z częstotliwością 719 MHz.

Nasi przyjaciele z XDA Developers zauważyli, żeRedMagic 8S Prosnapdragon 8 Gen 2 SoC ma ten sam identyfikator, co 8 Gen 2 dla Galaxy. Prędkości zegara Prime Core i GPU również pasowały do tych z ekskluzywnego chipsetu Samsunga. Publikacja skontaktowała się z Qualcomm, który dostarczył im poniższą odpowiedź:

Nie ma różnic w specyfikacji między Snapdragonem 8 Gen 2 dla Galaxy a tym nowym wariantem Snapdragona 8 Gen 2 o szczytowej prędkości procesora 3,36 GHz.

Po ogłoszeniu naszego rozszerzonego partnerstwa strategicznego w lipcu 2022 r. ściśle współpracowaliśmy z firmą Samsung, aby w wyjątkowy sposób dostosować Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy dla Flip5/Fold5/Tab9. Na przykład, Samsung dostarczył nam swój zastrzeżony adres IP kamery, abyśmy mogli zintegrować go ze Snapdragonem 8 Gen 2 dla Galaxy.

Biorąc pod uwagę niewielką korektę częstotliwości głównego rdzenia procesora, traktujemy tę platformę jako wariant oryginalnej platformy (Snapdragon 8 Gen 2). Naszym celem jest utrzymanie uproszczonej struktury nazewnictwa, która została wprowadzona w listopadzie 2021 r., aby producenci OEM i konsumenci mogli łatwiej odkrywać i wybierać urządzenia zasilane przez Snapdragon".

Staje się oczywiste, że Qualcomm po cichu zaczął oferować podkręcone chipsety 8 Gen 2 producentom OEM i jest mało prawdopodobne, aby ogłosił specjalnie SKU 8+ Gen 2.

Dla porównania, przejście z 8 Gen 1 do 8+ Gen 1 było bardziej dogłębne, ponieważ zmiana fabryki z Samsung 4 nm na TSMC 4 nm okazała się bardzo korzystna pod względem wydajności i efektywności.

Tym razem widzimy tylko niewielki wzrost zegarów bez żadnych innych zmian, więc zrozumiałe jest, dlaczego Qualcomm nie jest zainteresowany tworzeniem szumu wokół tego odświeżenia.

Poza tym, Qualcomm nawetprzyniósł do przoduswój coroczny szczyt Snapdragon Summit na koniec października tego roku, podczas którego firma zaprezentuje swoją następną generacjęSnapdragon 8 Gen 3soC. Widzieliśmy już pierwsze przecieki tego nadchodzącego flagowego SoC w rzekomym Samsungu Galaxy S24 Plus.

Podczas gdy ta nowa strategia może mieć sens biznesowy dla Qualcomm, klienci będą musieli szukać sposobów, aby dowiedzieć się, który wariant SoC zasila ich nadchodzący zakup smartfona.

Kup Samsung Galaxy S23 Ultra (US) na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 08 > Ekskluzywny dla Samsunga Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy trafia do innych urządzeń, prawdopodobnie 8 Plus Gen 2, o którym Qualcomm do tej pory nie mówił
Vaidyanathan Subramaniam, 2023-08- 7 (Update: 2023-08- 7)